1 lutego 2016

Inwestycje

Najnowocześniejsze centrum neurochirurgiczne w Polsce

Centrum Medyczne Vital Medic z Kluczborka otworzyło nowe oddziały szpitalne: neurochirurgię, OIOM, ortopedię i trzy sale operacyjne.

W szpitalu poza nowymi oddziałami znajduje się również oddział ortopedii, zakład diagnostyki obrazowej, poradnie specjalistyczne m.in. rehabilitacja, które już przyjmują pacjentów od roku.

Szpital Vital Medic został wyposażony w nowoczesny sprzęt diagnostyczny – aparaty USG i RTG, 64 rzędowy tomograf komputerowy, 1,5 Teslowy rezonans magnetyczny i nowoczesny sprzęt anestezjologiczny.

   

Jest to nowoczesna placówka posiadająca sprzęt najwyższej jakości. Warto podkreślić, że pierwsza operacja została już przeprowadzona i zakończyła się powodzeniem – wyjaśnia Piotr Duch, prezes Vital Medic.

Ewa Trejanowska, dyr. ds. medycznych szpitala podkreśla, że istotną kwestią na którą kładziony jest nacisk w szpitalu, jest profilaktyka przeciwzakażeniowa. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów.

W szpitalu można będzie przeprowadzić leczenie w zakresie neuroonkologii – w tym guzów podstawy czaszki, mózgu, kanału kręgowego, malformacji naczyniowych mózgu i rdzenia, chorób nerwów obwodowych, neurochirurgią czynnościową, neurotraumatologią oraz pełnym zakresem zabiegów na kręgosłupie. W zakresie leczenia ortopedycznego – wszystkie stawy kręgosłupa i kończyn.

 

Wicemarszałek woj. opolskiego Roman Kolek przyznał, że otwarty szpital jest imponujący i rewelacyjnie wyposażony. Zapotrzebowanie na świadczenia neurochirurgiczne jest bardzo duże. Przeszkodą jest zbyt mała ilość pieniędzy w systemie ochrony zdrowia, które można na te świadczenia przeznaczyć.

Kolejną inwestycją szpitala jest budowa centrum badawczo-rozwojowego w tym zespół laboratoriów do szkoleń dla lekarzy.

Cała inwestycja kosztowała około 50 mln zł. Część środków została pozyskana z dotacji.

(AS)

 

Przeczytaj również: