4 lipca 2017

Inwestycje

Finał remontu SOR-u w Nowym Sączu

Zakończył się prowadzony od marca remont oddziału ratunkowego w Nowym Sączu. Modernizacja i rozbudowa pomieszczeń kosztowała ponad 5,6 mln zł. Zakupiony został również dodatkowy sprzęt niezbędny do funkcjonowania oddziału. 

Wraz z końcem czerwca zakończył się remont szpitalnego oddziału ratunkowego prowadzonego w Nowym Sączu. Prace na terenie szpitala prowadzone były od marca, o czym pisaliśmy już na medinwestycje.pl. Oddział ratunkowy w Nowym Sączu został nie tylko wyremontowany, ale również powiększony, co pozwoli zwiększyć jakość udzielanych świadczeń. Na piętrze dobudowanej części budynku powstała dodatkowa przestrzeń dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, co pozwoli zwiększyć liczbę łóżek również na tym oddziale. – Podniesienie standardu obiektu będzie motorem, aby w naszym szpitalu działo się jeszcze lepiej i aby kolejne inwestycje realizowały się szybko. Dziękuję samorządowi miasta, powiatu, wszystkim radnym i wszystkim tym, dzięki którym ta inwestycja mogła zostać zrealizowana. Wspólna praca i wspólne działanie dają efekty. Szpital jest miejscem gdzie realizuje się pewną misję i gdzie najważniejszy jest człowiek – podkreśliła przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska.

Szpital w Nowym Sączu z nowoczesnym wyposażeniem 

Inwestycja nie obejmowała jednak tylko remontu pomieszczeń. Oddział ratunkowy został doposażony w nowoczesny sprzęt, m.in. kardiomonitory, respiratory, defibrylatory, aparaty USG i EKG, nowe stoły zabiegowe i łóżka. – Dzięki przeprowadzonej renowacji możliwe będzie jeszcze szybsze działanie, co wpłynie na lepszy komfort pacjentów, ale także całego personelu medycznego. Przypomnę, że jesteśmy też po ogłoszeniu listy sieci szpitali finansowanych przez NFZ – cieszę się, że także szpital specjalistyczny im. Śniadeckiego w Nowym Sączu znalazł się na tej liście – mówił wicemarszałek województwa Wojciech Kozak. Z kolei  Andrzej Biorówka, kierownik sądeckiego SOR, podkreślał rolę nowego wyposażenia oddziału – Mamy więcej nowego sprzętu specjalistycznego, więcej łóżek, możemy przyjmować cięższe przypadki pacjentów i przede wszystkim można to robić  dużo sprawniej – mówił. 

Kolejne inwestycje w kolejce

Inwestycja kosztowała ponad 5,6 mln zł. Przeważająca część tej sumy, 3,2 mln zł pochodziła z  dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. 1,8 mln zł przekazało Województwo Małopolskie, natomiast 613 tys. zł szpital w Nowym Sączu wyłożył z własnego budżetu. – To niezwykle ważne i cenne przedsięwzięcie, jednak warto przypomnieć, że rozpoczynamy także drugi etap procesu inwestycyjnego, jakim jest budowa nowego oddziału ginekologiczno-położniczego, a także m.in. bieżące remonty całego szpitala. W tym miejscu należy podziękować radnym województwa, gdyż wieloletnie plany inwestycyjne są efektem głosowań i decyzji Sejmiku Województwa Małopolskiego – zaznaczył Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W skrócie: 

  • Szpital w Nowym Sączu oficjalnie zakończył remont szpitalnego oddziału ratunkowego
  • Inwestycja pochłonęła 5,6 mln zł
  • Przez szpitalem kolejne prace – budowa ginekologiczno-położniczego i remont innych części placówki
Źródło: nowy-sacz.info; sadeczanin.info

Przeczytaj również: