10 sierpnia 2018

Planowane inwestycje

Ekologiczna inwestycja w Szpitalu w Końskich

W poniedziałek (06.08.2018) Szpital Specjalistyczny im. św. Łukasza w Końskich podpisał umowę na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej realizacji projektu pod nazwą „Montaż odnawialnych źródeł energii w ZOZ w Końskich”. Koszt całej inwestycji to ok. 5,4 mln zł, z czego niemal 2,5 mln zł pokryje Unia Europejska. 

W ramach realizacji zadania projektu „Montaż Odnawialnych Źródeł Energii” na szpitalu i w jego najbliższym otoczeniu ma zostać zamontowanych 1668 paneli fotowoltaicznych, które posłużą do wytwarzania energii. Inwestycja zakłada również przebudowę powietrznej pompy ciepła. 

Według dyrektora szpitala, Wojciecha Przybylskiego, realizacja projektu przyniesie znaczne oszczędności w przyszłości – inwestycja ma zwrócić się w ciągu kilku lat, natomiast szpital będzie wydawał znacznie mniej pieniędzy na energię. 

Całe zadanie będzie kosztować niemal 5,4 miliona złotych. Unia Europejska pokryje 2,5 miliona złotych, natomiast resztę pieniędzy wyłoży szpital. Dyrektor placówki w Końskich poinformował na portalu www.echodnia.eu, iż szpital oczywiście nie dysponuje takimi środkami i będzie starał się je pozyskać od właściciela, czyli samorządu powiatowego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Podkreślił również, że inwestycja nie tylko przyniesie w przyszłości oszczędności, ale będzie również korzystna dla środowiska.

Umowa została podpisana przez członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agatę Binkowską oraz dyrektor do spraw technicznych szpitala Jerzy Grodzki w obecności dyrektora Wojciecha Przybylskiego oraz członkowie Zarządu Powiatu Dorota Duda i wicestarosta Andrzej Lenart.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku.

W skrócie: 

  • W poniedziałek (06.08.2018) Szpital Specjalistyczny im. św. Łukasza w Końskich podpisał umowę na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej realizacji projektu pod nazwą „Montaż odnawialnych źródeł energii w ZOZ w Końskich”.
  • Koszt całej inwestycji to ok. 5,4 mln zł, z czego niemal 2,5 mln zł pokryje Unia Europejska. 
  • Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku.

Przeczytaj również: