21 kwietnia 2017

Inwestycje

e-zdrowie w Radomsku

Prawie 9 milionów złotych unijnego dofinansowania trafi do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego na wdrożenie systemu e-usług. Nowe rozwiązania mają ułatwić pracę personelu medycznego i usprawnić obsługę pacjentów. 

Usprawnienia dla pacjentów 

Dzięki e-usługom komunikacja między szpitalem a pacjentem w dużej mierze będzie dokonywać się internetowo. W ramach inwestycji zostanie uruchomiony portal informacyjny dla pacjenta oraz system e-rejestracji. Pacjenci uzyskają elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej oraz będą otrzymywać przypomnienie o zbliżającej się wizycie lekarza. 

Wygoda dla lekarzy

Dzięki nowemu systemowi zarządzania kolejkami ma zostać skrócony do minimum czas oczekiwania na wizytę lekarską. Także lekarze będą mieli możliwość elektronicznego dostępu do informacji medycznej o pacjentach i lekach. Będą też mieli możliwość e-zlecenia leków oraz badań bezpośrednio przy łóżku pacjenta. W ofercie będzie 15 e-usług. Wartość całego projektu wynosi ponad 11,3 miliony złotych. Dofinansowanie zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 -2020.

- Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że poważne pieniądze w tej unijnej perspektywie będą dla nas dostępne dopiero od tego roku i tak też się dzieje. Jestem przekonany, że projekt informatyzacji szpitala jest jednym z wielu, które w tym i w przyszłych latach pozwolą przy udziale pieniędzy z Unii Europejskiej poprawiać komfort życia w naszym mieście – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski. Platforma świadczenia e-usług będzie ukierunkowana na interakcyjną komunikację pacjenta ze szpitalem. - To kolejny element budowy miasta przyjaznego mieszkańcom.

-W wielu różnych obszarach staramy się wdrażać ideę „smart city”. Tym razem do naszego szpitala wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, które ułatwią i usprawnią pracę personelu, a jednocześnie poprawią komfort pacjentów – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W skrócie: 

  • Radomski Szpital Specjalistyczny wdraża rozwiązania z zakresu e-zdrowia
  • Inwestycja będzie kosztować ponad 11 mln zł
  • Środki będą pochodzić m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego
 

Przeczytaj również: