5 kwietnia 2024

Inwestycje

Zakończył się remont Sanatorium Narcyz

Zakończyły się prace związane z kolejnym etapem modernizacji i rozbudowy Uzdrowiska Ustroń należącego do Grupy American Heart of Poland. Sanatorium „Narcyz” przeszło gruntowny remont, aby dostosować go do obecnych standardów funkcjonalnych dla tego typu obiektów przy zachowaniu unikatowej architektury. Podmioty zaangażowane w przebudowę to: Projekt Plus Architekci (projektant), G2J Consulting (zarządzający projektem) oraz SPEC BAU Polska (generalny wykonawca).

Przywrócenie starej świetności

Modernizacja Sanatorium „Narcyz” zaowocowała podniesieniem walorów estetycznych obiektu oraz poprawą ergonomii użytkowania. Kluczowym punktem był remont fasady budynku, który objął wymianę stolarki okiennej oraz odnowę balkonów i elewacji. Wewnątrz budynku wymieniono wszystkie instalacje, w tym rozbudowano instalację chłodzenia, która zwiększa komfort kuracjuszy i personelu medycznego w upalnych okresach. Każde z pomieszczeń zmodernizowano i wyposażono w nowe meble i akcesoria, wprowadzono praktyczne karty kontroli dostępu do pokoi, a na piętrach uruchomiono aneksy kuchenne do dyspozycji kuracjuszy. Co więcej, dzięki wymianie dźwigu osobowego użytkownicy obiektu mogą łatwiej poruszać się między piętrami. Zmodernizowano także system przyzywowy i instalacje, które zapewniają bezpieczeństwo pożarowe budynku. 

Tradycyjne wartości, nowa jakość

Remont piramidy „Narcyz” to istotny krok w kierunku poprawy infrastruktury zdrowotnej Ustronia dla wszystkich kuracjuszy poszukujących możliwości rekonwalescencji u podnóży gór Beskidu Śląskiego. Obiekt został odnowiony z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością ruchową, między innymi poprzez zamontowanie platformy dźwigowej oraz pochylni przed wejściem głównym. 

Kolejny krok w rozwoju Uzdrowiska

Sanatorium „Narcyz” to drugi po „Równicy” budynek, który przeszedł gruntowny remont w ramach programu modernizacji i rozbudowy Uzdrowiska Ustroń. Zakończenie tych prac wiąże się z rozpoczęciem prac nad kolejnym obiektem – Sanatorium „Kos”, w którym prace rozpoczną się z początkiem kwietnia. Podmiotami zaangażowanymi w przebudowę kolejnej „piramidy” są: Projekt Plus Architekci (projektant), G2J Consulting (zarządzający projektem) oraz SPEC BAU Polska (generalny wykonawca). Program zakłada kolejno modernizację: hotelu „Wilga”, Sanatorium Uzdrowiskowego „Rosomak” oraz Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. 

Inwestor: spółka Healthcare & Hospitality Providers (należąca do Grupy American Heart of Poland)

Zarządzający projektem: G2J Consulting

Projektant: Projekt Plus Architekci

Generalny wykonawca: SPEC BAU Polska

Przeczytaj również: