7 lipca 2023

Planowane inwestycje

Szpital w Rypinie rozbuduje oddział rehabilitacji

W rypińskim szpitalu kończy się remont Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Obiekt został przebudowany, a w najbliższym czasie zostanie wyposażony w sprzęt. Otwarcie jest zaplanowane na początek sierpnia. 

Rypiński szpital zyska kolejne miejsca do leczenia pacjentów, nie tylko z Rypina, ale z całego regionu. Na oddziale pojawi się 20 dodatkowych łóżek. Powierzchnia po przebudowie wynosi ponad 500 m2.

Rozbudowa doszła do skutku przy wsparciu finansowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Zakres prac objął rozbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania budynku po byłej kotłowni na potrzeby Oddziału Rehabilitacyjnego, w przedłużeniu istniejącego Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

Prace mają kosztować prawie 3,3 mln zł. Szpital pozyskał na ten dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Jeszcze więcej, bo blisko 6,4 mln zł, trafi do rypińskiej placówki w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu. Te pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę i remont przychodni oraz budowę tunelu łączącego obiekty SP ZOZ.

Przeczytaj również: