19 października 2021

Inwestycje

Szpital w Wysokiem Mazowieckiem z nowym laboratorium

W poniedziałek (11.10) oficjalnie oddano do użytku laboratorium oraz główne wejście do Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. To już czwarty etap całkowitej modernizacji placówki. W uroczystym otwarciu nowych obiektów wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Wcześniej  w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem zmodernizowano oddziały: położniczy, chirurgiczny i pediatryczny, a także aptekę. Teraz do użytku oddano laboratorium diagnostyczne, które do tej pory mieściło się w różnych budynkach w szpitalu, co nie pomagało w zarządzaniu tą jednostką.

- Przed nową panią kierownik i całym personelem jednostki stawiamy wysokie wymagania, ponieważ nasz szpital będzie się starał o państwowe certyfikaty, które pozwolą nam na ubieganie się o większe i lepsze finansowanie z NFZ-u - mówiła dyrektor szpitala Bożena Grotowicz.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

Ważną rolę szpitalnego laboratorium w funkcjonowaniu jednostki zaznaczył starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

- Przed nami jako samorządem powiatu i dyrekcją szpitala stoi zadanie, aby to laboratorium miało większe znaczenie. Mamy już warunki techniczne do tego, aby podjąć współzawodnictwo z sieciami laboratoriów, które funkcjonują w naszym mieście - mówił starosta.

Spotkanie było także okazją do symbolicznego otwarcia nowego, głównego wejścia do budynku. W ramach IV etapu modernizacji szpitala prace budowlane trwają także na oddziałach wewnętrznym i ortopedycznym. Całkowity koszt inwestycji to ponad 22 mln złotych, z czego połowa funduszy pochodzi z budżetu państwa. Pozostała połowa została pokryta ze środków własnych szpitala oraz budżetu powiatu wysokomazowieckiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

- Cieszę się, że zdobyliście się państwo na taką odwagę - mówił podczas uroczystości wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Chcę serdecznie pogratulować tej decyzji i tej modernizacji. Życzę, aby te wszystkie elementy i to, co jest jeszcze w planach, żeby to wszystko przełożyło się na efekty w zakresie lecznictwa - dodał wojewoda.

Przeczytaj również: