10 maja 2016

Planowane inwestycje

Sosnowiec: Nowy blok operacyjny

Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o. ogłosił przetarg na budowę nowego bloku operacyjnego. Termin składania ofert od firm chętnych podjęcia się wykonania prac budowlanych mija 07 czerwca.

Warty ponad czterdzieści milionów obiekt ma powstać w miejscu dzisiejszego parkingu między dwoma skrzydłami szpitala przy ul. Zegadłowicza i stanowić osobny pawilon połączony z dotychczasowym budynkiem lecznicy.

Nowy blok operacyjny miałby być oddzielnym pawilonem połączonym przewiązką z dotychczasowymi oddziałami szpitala. Zgodnie z planami szpitala, w nowym pawilonie znajdzie się dwunastołóżkowy oddział intensywnej pomocy medycznej, sześć w pełni wyposażonych i zinformatyzowanych sal. 

Będzie też sala dydaktyczna na sześćdziesiąt osób, w której w celach szkoleniowych na dużych telebimach będzie można zobaczyć przekaz z każdego ze stołów operacyjnych. 

Na parterze nowego obiektu znajdzie także siedzibę część przyszpitalnych przychodni, w których leczenie kontynuować będą pacjenci po operacjach. 

Budowa bloku potrwa szesnaście miesięcy - Okres 15-16 miesięcy to taki czas, w którym, jak się wydaje, taki obiekt jak nowy blok operacyjny może powstać - podkreśla prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. Artur Nowak. 

Budowa nowego bloku operacyjnego ma pochłonąć ponad 40 milionów złotych. Prace sfinansować ma w całości miasto, które co roku - przez dziesięć lat - będzie dokapitalizowywało spółkę kwotą około 4 milionów złotych. Sosnowiecki szpital od 2013 roku działa w formule spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2017 roku.

Źródło: Dziennik Zachodni

Przeczytaj również: