24 września 2021

Inwestycje

Dofinansowanie samorządu dla dwóch szpitali

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego poinformował w środę, że z udziałem unijnych pieniędzy zostały przebudowane i zmodernizowane dwa szpitale – rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim i powiatowy w Biskupcu.

W Górowie Iławeckim za blisko 8 mln zł powstaje 24-łóżkowy oddział rehabilitacji neurologicznej i dział fizjoterapii dostosowany do potrzeb pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

- Zapewni to możliwość szybkiego podjęcia rehabilitacji neurologicznej pacjentowi po udarze mózgu, przyjętego bezpośrednio z oddziału poudarowego"- podano w komunikacie. Inwestycję tę z regionalnego programu operacyjnego dofinansowano kwotą 6,2 mln zł.

Za ponad 30 mln zł rozbudowano i zmodernizowano szpital powiatowy w Biskupcu. Tam m.in. kupiono nowy tomograf komputerowy i zbudowano szpitalny system informatyczny. Szpital wyposażono także w nowe urządzenia do leczenia i rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu i z chorobami kardiologicznymi. Pod szpitalem przebudowano parking i park miejski wokół szpitala.

Inwestycja w Górowie Iławeckim wciąż trwa, remont w Biskupcu już się zakończył.

Przeczytaj również: