18 listopada 2022

Sprzęt i Innowacje

RSQ AI dla szybszej i dokładniejszej diagnozy

Rozwój technologii jest niezwykle pomocny dla sektora medycyny, jednak należy pamiętać, że maszyna nigdy w pełni nie zastąpi człowieka. Kierując się tym przekonaniem RSQ Technologies stworzyło oparty na sztucznej inteligencji system RSQ AI, którego zadaniem jest maksymalne usprawnienie procesów pozyskiwania informacji zdrowotnych przy jednoczesnej minimalizacji związanych z nim kosztów – zwłaszcza w kwestii przypadków wymagających natychmiastowej reakcji lekarzy.

Przyśpieszony czas reakcji

Oprogramowania PACS służące do archiwizacji obrazu i dystrybuowania danych dotyczących zdrowia pacjenta są już znane w środowisku medycznym. Do tej pory jednak w różnych przypadkach czas oczekiwania na pozyskanie niezbędnych informacji nie umożliwiał podjęcia natychmiastowej reakcji zapobiegającej pogłębieniu się problemu. Celem specjalistów RSQ Technologies było to zmienić, co dzięki opracowaniu nowego systemu udało się nadzwyczaj dobrze. Przykładem mogą być testy RSQ AI w Centrum Medycznym HCP, podczas których oddział ratunkowy mógł dzięki oprogramowaniu zareagować na udar krwotoczny w czasie 20 sekund, a więc niemal natychmiastowo. Dla porównania, dotychczasowa średnia reakcji na tego typu przypadek wynosi aż 4 godziny.

Szerokie zastosowanie

Usprawnienie procesów ratujących zdrowie i życie pacjenta było priorytetowym wyznacznikiem przy tworzeniu RSQ AI – nie tylko pod względem umożliwienia szybkiego i precyzyjnego działania, ale także w aspekcie dostarczenia narzędzia o jak najszerszym zastosowaniu. To pierwsza taka aplikacja AI, która jest zdolna wykrywać uszkodzenia strukturalne i nowotwory. Poza tym obsługuje ona również rentgenowskie badania TK i MRI, jest gotowa do skalowania, integralna ze stosowanymi obecnie szpitalnymi systemami elektronicznymi, a także – co najważniejsze – stanowi optymalne wsparcie w zwiększeniu skuteczności leczenia.

Gwarancja ochrony prywatności

Kolejną fundamentalną wartością braną pod uwagę przy podczas prac nad RSQ AI było maksymalne dostosowanie programu do obowiązujących w placówkach medyczny politykach prywatności. Korzystając z naszej aplikacji pracownicy szpitala i pacjenci mają pewność, że żadne dane nie wyjdą poza niego oraz że cały system działa zgodnie z RODO czy HIPAA.

Jakość w parze z przystępnością

Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalnej postaci aplikacji, tym bardziej, że solidność wykonania idzie w tym przypadku z szeroką dostępnością. Możemy bowiem zaoferować RSQ AI w cenie nawet 4 razy mniejszej, niż podobne systemy innych marek.

Cyberbezpieczeństwo i dostarczanie najlepszych rozwiązań dla opieki zdrowotnej, obniżanie kosztów opieki zdrowotnej i poprawa jakości to kluczowe elementy naszego partnerstwa z Polską Federacją Szpitali. Głęboko wierzymy, że właśnie takie podejście czyni RSQ wyjątkową firmą na rynku opieki zdrowotnej.

Przeczytaj również: