22 czerwca 2021

Sprzęt i Innowacje

Prodromus coraz bliżej NewConnect

Krakowski start-up zajmujący się konstrukcją i produkcją robotów rehabilitacyjnych poczynił kolejne kroki w celu upublicznienia spółki. Firma przekształciła się w spółkę akcyjną i w tym samym czasie prezentuje Prodrobota szerokiej publiczności na największych targach medycznych na świecie.

Prodromus S.A. już od ponad dekady rozwija autorskie rozwiązania w zakresie robotyki rehabilitacyjnej. Spółka opatentowała i skomercjalizowała Prodrobota trenażera chodu przeznaczonego do terapii pacjentów pediatrycznych oraz kompatybilne do niego podnośnik dla pacjenta i infrastrukturę informatyczną, opierającą się na systemie biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Na początku roku ochronę prawną w Polsce i wybranych krajach europejskich uzyskał Prodrobot Magna dla pacjentów dorosłych.

- Konsekwentnie realizujemy założone przez nas cele. Kolejne kamienie milowe to ekspansja na światowe rynki o wysokim potencjalne - jesteśmy w trakcie pozyskiwania certyfikacji FDA i organizacji azjatyckich. Dodatkowo zakładamy, że do końca roku uda się nam zadebiutować na rynku NewConnect - mówi Bartłomiej Wielogórski, prezes spółki. 

Polska Federacja Szpitali umieściła spółkę w prestiżowym raporcie “Top Disruptors in Healthcare”, a zdaniem ekspertów z Global Market Estimates Prodromus to jedna z 10 najważniejszych spółek działających w sektorze rehabilitacji robotycznej na całym świecie. Rynek Zdrowia w czasie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nagrodził flagowe urządzenie firmy - Prodrobota - główną nagrodą w konkursie Start-Up-Med 2021. Z kolei igus Polska Sp. z.o.o. przyznał mu Złotego Manusa za innowacyjną aplikację z zastosowaniem polimerowych łożysk ślizgowych.

- Cieszy nas, że Prodrobot spotyka się z uznaniem pacjentów, a specjaliści branży medycznej doceniają unikalność i potencjał naszych wyrobów medycznych. Konstrukcja robota to lata prac badawczo-rozwojowych, udoskonalających prototyp. Mam nadzieję, że te wyróżnienia przełożą się za zwiększoną rozpoznawalność spółki i pomoc większej liczbie pacjentów - dodaje konstruktor urządzenia, Grzegorz Piątek.

W dniach 21-24 czerwca 2021 r. Prodrobot zostanie zaprezentowany na jednych z największych i globalnie rozpoznawalnych targach branży medycznej na świecie - Arab Health w Dubaju. Oprócz demonstracji urządzenia w planach jest także nawiązanie biznesowych relacji z potencjalnymi dystrybutorami. 

 ***

O spółce: 

Prodromus produkuje i dostarcza wysokiej jakości urządzenia rehabilitacyjne aktualnie skierowane głównie do dzieci, z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Opatentowana autorska technologia jest rozwijana od dekady, a prawie 40 Prodrobotów pomaga pacjentom w 10 krajach w Europie i w Azji. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie. Na rynku polskim Prodromus prowadzi także sprzedaż bezpośrednią. Prodrobot został zaprezentowany na ponad 50 międzynarodowych targach.

Przeczytaj również: