27 kwietnia 2021

Inwestycje

Trwa rozbudowa szpitala w Pionkach

Jak poinformował Powiat Radomski, prace przy budowie pierwszego pawilonu zabiegowego w Nowym Szpitalu w Pionkach przebiegają zgodnie z harmonogramem. Sierpniowy termin oddania obiektu wydaje się niezagrożony. Inwestycję finansuje i realizuje Powiat Radomski ze wsparciem Rządu RP.

Obecnie trwają tam prace ziemne powiązane z wykonywaniem izolacji poziomych oraz pionowych w dolnych częściach budynku. W środku obiektu zakończone zostało już tynkowanie pomieszczeń, a także klatek schodowych. Montowane są także wszelkie instalacje. 

- Wszystkie prace są realizowane zgodnie z harmonogramem, ja przypomnę tylko, że zgodnie z założeniem tej budowy, wykonawca ma na to 12 miesięcy - podkreśla Marcin Genca, rzecznik powiatu radomskiego.

Fot.: Facebook Nowy Szpital w Pionkach
 

W piątek, 23 kwietnia postęp prac na budowie nowego szpitala w Pionkach oglądał wieloletni marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Chciałbym, aby każdy szpital powiatowy był tak nowoczesny, z tak przemyślanym rozkładem pomieszczeń chirurgii czy poradni jak ten, który powstaje w Pionkach – mówił Stanisław Karczewski, pracujący obecnie jako lekarz na oddziale covidowym szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Nowy budynek to przestrzeń w której znajdzie się m.in. oddział chirurgii z dużą salą operacyjną, pokoje dla chorych, a także pomieszczenia dla tomografu komputerowego czy pracowni rentgenowskiej. Nie zabraknie również poradni specjalistycznych z gabinetami lekarskimi.

Fot.: Facebook Nowy Szpital w Pionkach

 

- Pierwszy budynek nowego szpitala w Pionkach nazywamy „pawilonem”, ale tak naprawdę jest to duży, bardzo funkcjonalny obiekt, który ma ponad 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. To prawdziwy skok jakościowy w historii powiatowej służby zdrowia. Serdecznie dziękuję panu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu za nieocenione wsparcie i pozytywny lobbing dla tej inwestycji - mówił starosta Waldemar Trelka.

Postęp prac, prowadzonych przez radomską firmę Arbud jest dość zaawansowany, a sierpniowy termin oddania budynku zdaniem władz powiatu wydaje się być niezagrożony. Inwestycja jest finansowana i realizowana przez Powiat Radomski ze wsparciem Rządu RP.

Źródło: Facebook Nowy Szpital w Pionkach

Przeczytaj również: