25 sierpnia 2023

Inwestycje

Ośrodek Radioterapii w Płocku coraz bliżej...

W przyszłym miesiącu zakończą się prace budowlane związane z budową Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. We wnętrzach nowo wzniesionego pawilonu trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Nowy budynek przy szpitalu wojewódzkim teraz zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt, tak by na początku przyszłego roku przyjąć pacjentów. 

 

Na parterze budynku znajdą się pracownie tomografii komputerowej, mammografii, rezonansu magnetycznego, medycyny nuklearnej, brachyterapii, PET, oraz bunkry z akceleratorami medycznymi. Na piętrach ulokowane zostaną oddziały radioterapii i onkologiczny. Za inwestycję prowadzoną w formule „zaprojektuj i wybuduj” odpowiedzialne jest konsorcjum firm, którego liderem jest ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. K.  z siedzibą w Bydgoszczy.

Zakład Radioterapii w Płocku został wpisany w mapę potrzeb zdrowotnych ministerstwa zdrowia oraz program Jowisz wojewody mazowieckiego, czyli niezbędnych inwestycji związanych z lecznictwem.

– Wpisujemy się w system krajowej sieci onkologicznej. System, który bardzo, bardzo pomoże pacjentom mieć prawidłowe leczenie, szybkie oraz dużą taką nadzieję, żebyśmy byli wyleczeni – mówiła Jolanta Łuniewska-Bury, lekarz onkolog i radioterapeuta, pełnomocnik ds. Rozwoju Radioterapii Onkologicznej w Płocku.

 

Budowa oraz wyposażenie centrum onkologii kosztować będzie ok. 130 mln zł.Zadanie finansowane jest z dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego. Docelowo pierwsze w tej części Mazowsza centrum onkologii obsłuży nawet 1,5 tys. pacjentów rocznie.

Przeczytaj również: