3 lutego 2023

Inwestycje

Oddział rehabilitacji kardiologicznej w szpitalu Biegańskiego po remoncie

Rok 2023 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi upłynie pod znakiem zakończenia wielu trwających inwestycji remontowo – budowlanych. Szpital rozpoczyna rok oddaniem do użytku pawilonu D – wyremontowanych pomieszczeń Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej wraz z nowym wyposażeniem.

Całość inwestycji opiewała na kwotę ponad 7.300.000,00 zł i została sfinansowana ze środków rządowych przekazanych przez Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, samorządowych, które zostały przeznaczone na remont Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Szrajbera oraz środków własnych Szpitala.

Oddanie do użytku nowoczesnych i ergonomicznych pomieszczeń Oddziału, to bardzo dobra wiadomość dla specjalistów pracujących pod kierownictwem prof. dr hab. Małgorzaty Kurpesy oraz dla pacjentów, którzy na skutek problemów kardiologicznych wymagają rehabilitacji, by wrócić do zdrowia.

W ostatnim czasie losy Oddziału były burzliwe. Najpierw funkcjonowanie Rehabilitacji Kardiologicznej ograniczyła epidemia COVID – 19, która nałożyła obostrzenia w zakresie kontaktów bezpośrednich. Oddział, aby kontynuować realizację świadczeń wdrożył nowatorską metodę rehabilitacji hybrydowej z wykorzystaniem systemu do telerehabilitacji kardiologicznej i platformy telemedycznej. Pacjenci po ostrych zespołach wieńcowych, wszczepieniu zastawek serca, angioplastyce i in. wracali do zdrowia w swoich domach jednak w stałym kontakcie i pod czujnym okiem personelu medycznego, który udzielał wskazówek i monitorował postępy w leczeniu. Latem 2021 r. rozpoczął się remont całego pawilonu D, co wymusiło przeniesienie się Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej do tymczasowej lokalizacji w pawilonie C2 przy Oddziale Kardiologii. Po ponad roku Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej wraca do swojej siedziby i będzie dysponował docelowo 20 miejscami dla pacjentów.

Przeczytaj również: