24 września 2020

Planowane inwestycje

Obiecująca kooperacja Medintech z Infoscanem

Firma telemedycznaInfoscan S.A.zamierza poszerzyć zakres współpracy z Medintech GmbH, austriackim dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych. Oba podmioty prowadzą negocjacje dotyczące integracji systemu Check Point Cardio ze środowiskiem Scansoft oraz wejścia ze zintegrowanym rozwiązaniem na rynek kanadyjski, a także pozostałe rynki zagraniczne. Szczegóły dotyczące współpracy oraz rozwoju produktów zostaną ustalone po zakończeniu negocjacji. 

Rozmowy prowadzone z Medintech mają na celu poszerzenie zakresu negocjacjiokreślonych  w lutym br. Wówczas obie spółki podpisały list intencyjny na podstawie którego oba podmioty negocjowały m.in. warunku dystrybucji na terenie Polski sprzętu oraz asortymentu niezbędnego do walki z koronawirusem, w tym respiratorów oraz urządzeń do monitorowania stanu zdrowia osób chorych na Covid-19.

-Potencjalne poszerzenie współpracy z Medintech będzie kolejną możliwością przyspieszenia rozwoju dla Infoscanu. Platforma Check Point Cardiooferowana przezMedintech, służąca do zdalnej diagnostyki kardiologicznej, zostałaby zintegrowana z systemem Osascan w ramach platformy telemedycznej stworzonej przez Scansoft. Dzięki temu poszerzylibyśmy naszą ofertę telemedyczną o telekardiomonitoring oraz inne zdalne badania dotyczące pracy serca i układu krążenia komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A.

- Widzimy bardzo duży potencjał w środowisku telemedycznym rozwijanym przezScansoft z grupy Infoscan. Integracja naszego systemu Check Point Cardio z tym środowiskiem będzie stanowiła zarówno dla Medintech jak i Infoscan okazję do przyspieszenia rozwoju na płaszczyźnie produktowej oraz sprzedażowej. Mamy nadzieję, że negocjacje zakończą się sukcesem i jak najszybciej zaczniemy wspólnie działaćkomentuje Hans-Peter Ebner, CTO oraz współwłaścicielMedintech GmbH. 

Infoscan i Medintech prowadzą również negocjacje dotyczące kierunków ekspansji zagranicznej zintegrowanego rozwiązania. Nowe rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone na rynek kanadyjski oraz kraje w których oba podmioty prowadzą już działalność.

- Wybór Kanady jako kraju, w którym miałoby zadebiutować nasze wspólne rozwiązanie nie jest przypadkowy. Naszym zdaniem działalność na tym rynku może uprościć proces certyfikacji naszych rozwiązań w USA, dzięki czemu będziemy mogli wejść na najbardziej rozwinięty rynek telemedyczny na świecie. Bardzo intensywnie pracujemy nad naszym nowym rozwiązaniem razem z AMC Tech i jesteśmy optymistycznie nastawieni do pomyślnego zbliżającego się procesu certyfikacji przed FDA. Prowadzimy również rozmowy dotyczące pozostałych rynków. O szczegółach poszerzenia współpracy będziemy mogli powiedzieć dopiero po zakończeniu rozmów oraz podpisaniu umowy  informuje Maciej Nowak, Wiceprezes Zarządu Infoscan S.A.

W lipcu br. Infoscan wznowił realizację umowy z hiszpańskim partnerem, czyli GiromedInstitute. Trwają prace i negocjacje zmierzające do przywróceniarealizacji zamówień od francuskiego kontrahenta GBF International. 

O Spółce:
Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS. 
 

Przeczytaj również: