16 czerwca 2020

Sprzęt i Innowacje

Nowoczesna seria pomp perystaltycznych

Najlepsza na rynku seria pomp perystaltycznych 530, 630 i 730 firmy Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) jest już dostępna z obsługą protokołu sterowania EtherNet/IP™. Dostępność tego coraz popularniejszego, otwartego protokołu sieci przemysłowej umożliwia użytkownikom pomp szybki dostęp do precyzyjnych parametrów działania i zapewnia stabilną łączność przy użyciu nowoczesnych układów sterowania PLC i IoT (Internetu rzeczy).

Inteligentne sterowanie sieciowe

Postępy w technice cyfrowej zmieniają sposób sterowania w zakładach przemysłowych i przetwórczych. EtherNet/IP™ , jako adaptacja protokołu CIP (Common Industrial Protocol) do możliwości standardowych sieci Ethernet, ułatwia integrację sieci i zwiększa możliwości przesyłania danych oraz wykonywania diagnostyki, dzięki czemu jest bardzo popularny. Ponadto komunikacja w czasie rzeczywistym zapewnia niezawodność i elastyczność procesów.

EtherNet/IP™ jest obsługiwany przez wielu dostawców automatyki i technologii produkcji przemysłowej. Protokół zapewnia wszystkie pożytki z nowoczesnych sieci cyfrowych, jak poszerzona regulacja procesów, niższe koszty działania i skrócenie czasu przestojów. Dzięki temu użytkownicy pomp nie potrzebują już cyfrowych bram sieciowych ani kosztownych kart interfejsu PLC, aby zyskać korzyści w postaci niższych kosztów, mniejszej przestrzeni i złożoności systemów. 

Pompy Watson-Marlow z obsługą EtherNet/IP są w pełni kompatybilne z zaawansowanymi, rozproszonymi układami sterowania i sterownikami PLC popularnych marek, jak Rockwell Automation, Emerson (Delta-V) i Schneider. Konfigurowanie przyspiesza i ułatwia elektroniczny arkusz danych oraz profil „add-on” Rockwell Automation zawierający karty atrybutów sieciowych. 

Pompy są wyposażone również w bezpośredni interfejs czujników ciśnienia i przepływu innych firm, który umożliwia dostęp do danych z czujników w sieci. Na liście obsługiwanych czujników są tak znane marki, jak Sonotech, Pendotech i Krohne.

Monitorowanie działania

Kolejną interesującą zaletą jest to, że operatorzy mogą wyznaczyć lokalne limity działania pompy. Ta przydatna funkcja oferuje proste i ekonomiczne rozwiązanie podtrzymania integralności procesów dzięki niezależnemu monitorowaniu działania. Czujniki mogą doprowadzić pompę do bezpiecznego stanu wyłączenia, gdyby zadane limity zostały przekroczone. 

W tej serii oferowane są trzy modele Watson-Marlow, 530En, 630En i 730En, odznaczające się różnymi natężeniami przepływu (do 55 l/min), ciśnieniami roboczymi i zakresami regulacji prędkości, wychodząc naprzeciw potrzebom wszelkich zastosowań przemysłowych i procesowych. Do stref mycia dostępne są obudowy o stopniu ochrony IP66. Ponadto na pompy jest udzielana pięcioletnia gwarancja.

 

  • Łączność w duchu Przemysłu 4.0 zapewnia szybki i łatwy dostęp do pomp przy pomocy protokołu EtherNet/IP.
  • Ulepszone zarządzanie poprzez sieć pozwala użytkownikom pomp poprawiać wydajność procesów i obniżać koszty operacyjne.
  • Łączność poprzez bramki z czujnikami ciśnienia i przepływu firm trzecich.

 

Przeczytaj również: