5 stycznia 2023

Inwestycje

Modernizacja sal porodowych w ginekologiczno-położniczym szpitalu w Opolu

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zakończyło remont sal porodowych. Gruntowna modernizacja rozpoczęła się jeszcze w 2021 roku, a zakończyła wraz z końcem 2022 r. Całość inwestycji pochłonęła ok. 6 milionów złotych.

Większa liczba sal

W szpitalu ginekologiczno-położniczym w Opolu w ramach zakończonej niedawno inwestycji utworzono większą liczbę sal porodowych wraz z pełnym węzłem sanitarnym, a także utworzono dwie sale do cersarskich cięć oraz pokoje przeznaczone na tzw. porody rodzinne.

Zwiększyliśmy ilość sal porodowych, co stanowi większy komfort dla pacjentek, a także zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i pracowników w obliczu COVID-19  w naszym szpitalu. Pacjentki mają swoje odrębne łazienki z prysznicami, dzięki którym przyszłe mamy są w stanie łagodzić ból porodowy – wyjaśnia rzecznik prasowy szpitala, Natalia Ochędzan.

Przed zrealizowaną przebudową w placówce funkcjonowały trzy pojedyncze sale porodowe oraz dwie sale dwustanowiskowe. Obecnie szpital może korzystać z 9 nowoczesnych stanowisk porodowych. 

Nowoczesny sprzęt medyczny

W ramach inwestycji sale Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii zostały wyposażone także w nowy sprzęt medyczny. Jego koszt to niespełna milion złotych. Placówka zakupiła m.in. łóżka porodowe, stół operacyjny wraz z lampami, a także aparaty do znieczulenia oraz stanowisko do resuscytacji.

Zakupiono profesjonalną lampę multimedialną, z oprogramowaniem łączącym się z komputerem, dzięki którym studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego oraz przyszłe położne z Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu przy ulicy Katowickiej mogą uczestniczyć m.in. w porodach cesarskiego cięcia z zachowaniem komfortu i intymności pacjentki, dzięki obserwacji procesu zza ściany przez komputer – dodaje rzecznik szpitala.

Przeczytaj również: