14 kwietnia 2023

Inwestycje

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zakończył drugi etap remontu

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie w Radomiu zakończył się remont niskich budynków kompleksu. Całość inwestycji to koszt 50 milionów złotych. Placówka wymieniła już okna i drzwi, ociepliła ściany i położyła nową elewację. Zakończony kilka dni temu etap prac obejmował budynki szpitalne, w których mieści się między innymi część poradni specjalistycznych, Blok Operacyjny, Zakład Fizjoterapii, Zakład Gastrologii, Apteka Szpitalna, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej czy Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej.

Przeprowadzone prace obejmowały niskie budynki szpitala, które teraz wyglądają zupełnie inaczej. Zmieniła się między innymi estetyka budynków. Przede wszystkim jednak remont sprawił, że tańsze będzie ogrzewanie, oświetlenie i utrzymanie szpitala. W budynkach wymienione zostały okna i drzwi. Docieplony został również stropodach i ściany zewnętrzne. Wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania. Co więcej rozbudowano także instalację fotowoltaiczną. Prace zaczęły się w lipcu 2021 roku i trwały do ostatnich dni marca tego roku.

Zakończone prace to drugi etap projektu pod nazwą "Zwiększenie efektywności energetycznej Budynku Głównego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu". Pierwszy był prowadzony w latach 2018 - 2020 i był prowadzony w wysokich budynkach kompleksu mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Tam także było docieplanie ścian i stropodachu, wymiana okien i drzwi, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, montaż instalacji fotowoltaicznej i wymiana oświetlenia na energooszczędne.

- Oba etapy kosztowały około 50 milionów złotych. Znaczna część funduszy na ten cel pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Natomiast około 7,5 miliona złotych pozyskano ze środków Unii Europejskiej - informuje Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

 

Przeczytaj również: