16 czerwca 2023

Inwestycje

Kompleksowa modernizacja Kardiologii w szpitalu w Pile

Zakup nowoczesnego sprzętu, w tym angiografy, kardiomonitory i aparaty ultrasonograficzne, rozbudowa infrastruktury oraz znaczące zwiększenie liczby łóżek do intensywnej terapii - to tylko niektóre z wielu zmian jakie na Oddziale Kardiologii pilskiego szpitala realizuje Grupa American Heart of Poland. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 20 milionów złotych. Modernizacja ma na celu udoskonalenie jakości świadczeń medycznych, podniesienie komfortu pacjentów oraz personelu medycznego.

15 czerwca br., odbyła się konferencja prasowa, podczas której, Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica oraz dr n. med. Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny, Grupa American Heart of Poland podzielili się szczegółami realizowanej modernizacji Oddziału Kardiologii, Grupa American Heart of Poland w Szpitalu Specjalistycznym im. w Pile.

Prace remontowo-budowlane rozpoczęły się 5 czerwca br., a ich zakończenie przewidziane jest na I kwartał 2024 roku. Ta inwestycja jest kolejnym dowodem na zaangażowanie Grupy w zapewnienie pacjentom najwyższej jakości opieki w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Eligiusz Komarowski, starosta pilski podkreśla, że modernizacja Oddziału Kardiologii to inwestycja w przyszłość zdrowia mieszkańców Pile i okolic.

- Kiedy kilkanaście miesięcy temu zawieraliśmy umowę z Grupą American Heart of Poland na prowadzenie Oddziału Kardiologicznego, wiele osób straszyło mieszkańców prywatyzacją czy brakiem dostępu do bezpłatnego leczenia. Dziś po raz kolejny widać jak bardzo się mylili. Oddział działa, pacjenci mają zapewnioną bezpłatną opiekę, a już za kilka miesięcy zwiększy się komfort i jakość świadczonych usług. To kolejny krok, jaki wykonujemy w kierunku zapewniania naszym mieszkańcom dostępu do jak najlepszej opieki medycznej – podkreśla Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pierwszy etap modernizacji Oddziału Kardiologii został zakończony, umożliwiając pacjentom korzystanie z nowoczesnego sprzętu. W ramach tego etapu Oddział Kardiologii został wzbogacony o nową Pracownię Radiologii Zabiegowej, która mieści się na I piętrze. Kolejnym etapem jest remont i adaptacja Oddziału Kardiologii, który znajduje się na III piętrze.

- Obecna modernizacja Oddziału jest naturalnym krokiem w dążeniu do doskonalenia opieki sercowo-naczyniowej oraz zapewnienia najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych. Modernizacja obejmuje kompleksowe odnowienie oddziału, w tym remont sal chorych, które zostaną wyposażone w nowoczesne rozwiązania, takie jak węzły sanitarnych, panele gazów medycznych, wentylacja i klimatyzacja. W ramach tych inwestycji, planowane jest również utworzenie obszaru z 10 łóżkami, który będzie służył intensywnemu nadzorowi kardiologicznemu. Umożliwi to świadczenie wysokiej jakości opieki medycznej pacjentom w najbardziej wymagających stanach. Ponadto, dwie pracownie hemodynamiki zostaną poddane remontowi i wyposażone w nowoczesne angiografy, dzięki temu pacjenci będą mieli dostęp do nowoczesnych technologii diagnostycznych i terapeutycznych, co przyczyni się do jeszcze lepszej opieki medycznej i skuteczności przeprowadzanych procedur – wyjaśnił dr n. med. Paweł Kaźmierczak.

W celu zapewnienie ciągłości leczenia i komfortu pacjentów, Oddział Kardiologii został tymczasowo przeniesiony na VI piętro Szpitala, gdzie przygotowano specjalnie dostosowane sale z 20 łóżkami.

Grupa American Heart of Poland zapewnia opiekę medyczną w ramach kontraktu z NFZ. Do dyspozycji pacjentów pozostaje sieć placówek medycznych na terenie całej Polski, specjalizujących się w diagnostyce, leczeniu oraz rehabilitacji chorób cywilizacyjnych.

Przeczytaj również: