12 lutego 2016

Inwestycje

Jarociński szpital czeka kolejna rozbudowa

Ponad tysiąc metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni ma przynieść kolejna rozbudowa jarocińskiego szpitala.

O przeprowadzeniu inwestycji zdecydował właściciel - zgromadzenie wspólników czyli Rada Powiatu Jarocińskiego. Szpital ma czas do końca roku na przystosowanie do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia. Nakłada on między innymi na zamknięte placówki służby zdrowia obowiązek zapewnienia pacjentom pokoi z łazienkami. 

Prezes jarocińskiej lecznicy w porozumieniu z zarządem powiatu rozpatrywał dwie możliwości spełnienia wymogów narzuconych przez ministra - modernizację szpitala w ramach pomieszczeń, którymi już dysponuje albo rozbudowę o kolejne 1.267 m2. 

Marcin Jantas obydwie koncepcje omawiał na posiedzeniu połączonych komisji zdrowia i spraw społecznych oraz budżetu i rozwoju. Jego zdaniem koncepcja rozbudowy jest dla szpitala korzystniejsza. 

Radnych powiatowych interesowały koszty obu rozwiązań. Ich obawy dotyczyły przede wszystkim tego, czy ostatecznie finansowanie inwestycji nie „spadnie” na powiat. Starosta nie ukrywał, że samorząd zwróci się o wsparcie finansowe do gmin powiatu jarocińskiego. 

źródło danych: http://www.jarocinska.pl/

 

Przeczytaj również: