1 września 2023

Sprzęt i Innowacje

Inwestycja w sprzęt w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu

Szpital św. Barbary w Sosnowcu planuje zainwestować w nowe technologie i doposażyć swoje oddziały w specjalistyczny sprzęt. Obecnie na terenie placówki trwa budowa nowego traktu operacyjnego. Już wkrótce w szpitalu pojawi się specjalistyczny, który pomoże lekarzom wykonywać skomplikowane operacje. W planach szpitala św. Barbary w Sosnowcu znajduje się także zakup wysokospecjalistycznego robota. 

Inwestycja w oddział neurochirurgi

W 2019 roku rozpoczęto modernizację bloku i oddziału neurochirgii szpitala. Do wyremontowanej przestrzeni trafi specjalistyczny sprzęt, który pomoże wykonywać diagnostykę obrazową podczas różnego rodzaju specjalistycznych operacji przeprowadzanych na terenie placówki. Prace remontowe powinny zakończyć się w przyszłym roku. Wśród zakupionego sprzętu znajdą sie: mikroskopy, urządzenia do neuronawigacji śródoperacyjnej, a także większe urządzenia takie jak tomograf, czy rezonans.Dzięki zaplanowanym modernizacją i doposażeniu już za rok sosnowiecka neurochirurgia będzie miała jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce.

Oddział okulistyki i poradnia zyskała sprzęt od WOŚP

Oddział okulistyki i poradnia sosnowieckiej placówki dostała sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc, służący do diagnostyki dziecięcej. Także pracownia mikrobiologii zyskała od WOŚP aparaturę, która w kilka minut umożliwia wykrycie sepsy i wdrożenie celowanego działania.

Co więcej, w najbliższym czasie w szpitalu ma się tez pojawić robot, który trafi na oddział urologii i pomoże lekarzom w operacjach.

 

Przeczytaj również: