8 września 2023

Konferencje

Made in Wroclaw Tech Contest – szansa dla startupów

17 października 2023 roku wystartuje siódma edycja Made in Wroclaw, wyjątkowego wydarzenia, które pokazuje co nakręca wrocławski biznes. W tym roku organizatorzy wprowadzają dodatkowy element - Tech Contest, czyli konkurs dla startupów, który pozwoli im na zdobycie wartościowych nagród i zaprezentowanie się przed potencjalnymi partnerami biznesowymi.

O Tech Generation z liderami biznesu

Made in Wroclaw to niezwykłe wydarzenie, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców, ekspertów świata nauki oraz mieszkańców tego miasta, którzy chcą poznać lepiej ich działalność. W tym roku pod hasłem Tech Generation będzie można w jego trakcie poznać produkty i usługi z Wrocławia, ale też wziąć udział w rozmowach o biznesie, który rozwija i może się rozwijać na terenie aglomeracji wrocławskiej.

- Na tegorocznym Made in Wroclaw skupimy się na rozmowach o najważniejszych trendach inwestycyjnych i technologiach, które mogą napędzać wzrost naszego regionu, takich jak software, AI, mikrochipy, elektronika i elektromobilność. Na scenie zobaczymy najwybitniejszych przedstawicieli polskiego biznesu i największych zagranicznych inwestorów – komentuje Paulina Muszyńska, Kierowniczka Startup Wroclaw w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

Na konferencyjnej scenie pojawią się przedstawiciele m.in. firm takich jak Google, 3M, EY, McKinsey, SDZLEGAL Schindhelm, InPost, AI Lab, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, BRAND24, Spyrosoft.

Równolegle do konferencji, we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się EXPO, w trakcie którego będzie można sprawdzić jakie innowacje są przyszłością Wrocławia. Będzie to okazja do poznania wyjątkowych wrocławskich produktów i historii wrocławskich firm, które działają dynamicznie na rynkach krajowych, ale i międzynarodowych. 

Szansa dla startupów, czyli Tech Contest

Wrocław jest startupową stolicą Polski. Jego ekosystem biznesowy daje startupom różnorodne szanse na rozwój – jedną z nich jest konkurs technologiczny, jaki odbędzie się w ramach Made in Wroclaw 2023.

- Organizujemy konkurs dla startupów, by wspólnie z miastem, otworzyć nowe drzwi dla młodych firm. Chcemy połączyć świat dużego biznesu z energią startupów, tworząc przestrzeń, w której nowe możliwości współpracy stają się rzeczywistością – dodaje Paulina Muszyńska.

Konkurs będzie okazją do łączenia startupów z korporacjami, uczelniami i instytucjami otoczenia biznesu z rynku krajowego i międzynarodowego. Do zdobycia są nowe, perspektywiczne kontakty biznesowe i nagroda finansowa ufundowana przez Wrocławską Radę Przedsiębiorczości.

- W EY GDS uważamy, że innowacje napędzają przyszłość i są kluczowe, aby kształtować jutrzejszy świat biznesu. Made in Wroclaw jest dla nas wspaniałą platformą wymiany doświadczeń i innowacyjnego podejścia, które rozwija naszą działalność. To miejsce inspiracji do tworzenia przyszłości pełnej nowatorskich rozwiązań. Jest to dla mnie wielka przyjemność, że w tym roku będę miał okazję po raz pierwszy zasiąść w składzie jury Tech Contest. Z ogromnym entuzjazmem oczekuję poznania projektów zgłoszonych przez uczestników konkursu – komentuje Dominik Woźniak EY GDS Poland and Hungary Location Leader.

Finał konkursu odbędzie się na Business Gala & Tech Contest, uroczystej gali zwieńczającej konferencję Made in Wroclaw, w której weźmie udział 200 osób, m.in. inwestorzy, przedstawiciele startupów, samorządów, uczelni wyższych i środowiska biznesowego.

Jak wziąć udział w konkursie?

Startupowcy, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą zarejestrować się na www.madein-wroclaw.pl, podając dane swojego startupu i opisując jego działalność. Konieczne jest również załączenie pitchdecku, na podstawie którego wybranych zostanie 7 startupów, które zaprezentują się 17 października podczas finału konkursu – na pokazanie swojej działalności będą miały 3 minuty. Konkurs jest otwarty dla startupów nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski. 

- W ramach naszej codziennej pracy w SDZLEGAL SCHINDHELM doradzamy startupom, dlatego tym razem także nie mogło nas tu zabraknąć. Nie ulega wątpliwości, że takie inicjatywy są we Wrocławiu potrzebne, gdyż działają motywująco na nasz ekosystem. To także świetna okazja do spróbowania swoich sił w prezentacji pomysłu przed uznanym gronem ekspertów, jeszcze zanim wyjdziemy z projektem na świat - komentuje Tomasz Szarek - Radca prawny, Partner zarządzający, SDZLEGAL SCHINDHELM.

Rekrutacja do konkursu wystartowała. Szczegółowe informacje i bilety na konferencję Made in Wroclaw dostępne są na www.made-in-wroclaw.pl

Przeczytaj również: