16 sierpnia 2021

Inwestycje

ERBUD rozbuduje szpital w Kraśniku

ERBUD S.A. wygrał przetarg na przebudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Kraśniku. Wartość kontraktu wynosi 23,4 mln zł (netto).

W ramach umowy ERBUD wykona prace projektowe i budowlane dotyczące dobudowy pawilonu SPZOZ w Kraśniku. Nowe skrzydło poprawi dostępność i zabezpieczy świadczenia usług na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym.

-To kolejna inwestycja ERBUD-u związana z budową obiektu medycznego, z czego jestem niezmiernie dumny. Realizacje związane z infrastrukturą medyczną stanowią szczególną pozycję w portfolio spółki, a nasze dokonania, mam tu na myśli ponad kilkadziesiąt inwestycji, doskonale pokazują, że wiemy jak budować szpitale i placówki medyczne – podkreśla Jacek Leczkowski, wiceprezes ERBUD S.A.

ERBUD posiada duże doświadczenie w realizacji obiektów medycznych w Polsce i za granicą. W lutym 2021 r. ERBUD S.A. wraz ze Strabag Sp. z o.o. oddały do użytku Szpital Południowy w Warszawie. W czerwcu br. spółka wygrała przetarg na przebudowę Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. 

ERBUD ma również na swoim koncie m.in.: budowę Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku i Przylądka Nadziei we Wrocławiu, rozbudowę Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, modernizacje Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, a także budowę (stan surowy)  szpitala Kortrijk w Belgii. 

 

***

Grupa kapitałowa ERBUD jest największą grupą budowlaną w Polsce niebędącą częścią międzynarodowych holdingów. ERBUD ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie realizuje projekty o wartości ponad 3 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie. Do najbardziej prestiżowych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie przez spółki Grupy ERBUD należą: Galeria Młociny, Hala Koszyki, budynki biurowe Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów 

w Warszawie, Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz Nieinwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Południowy w Warszawie, Spalarnia Odpadów Komunalnych w Koninie, budowa Kotłowni z kotłem WR25 wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla Elektrociepłowni FORTUM BYTOM S.A. oraz Zespół Elektrowni Fotowoltaicznych Dobrcz/Mierki.

Przeczytaj również: