31 grudnia 2021

Sprzęt i Innowacje

Healthnomic zrealizuje wdrożenie dla Centrum Terapii Dialog

Healthnomic, firma z branży medtech, specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy, podpisała umowę z ośrodkiem medycznym Centrum Terapii Dialog, który prowadzi wysokospecjalistyczne przychodnie psychiatryczno-psychologiczne w Warszawie oraz online na terenie całej Polski. W ramach współpracy Dialog wprowadzi do swojej oferty badanie diagnostyczne pod kątem obturacyjnego bezdechu sennego realizowane przez Healthnomic.

Współpraca z Centrum Terapii Dialog jest kolejnym istotnym poszerzeniem kanałów dotarcia do pacjentów, którzy znajdują się w grupie ryzyka występowania zaburzeń oddychania podczas snu. 

- Podjęcie współpracy z Centrum Terapii Dialog to kolejne partnerstwo w celu dotarcia do jak najszerszego grona pacjentów cierpiących na bezdech senny. Jest to wysokospecjalistyczny ośrodek medyczny, z którym współpracuje ponad 250 specjalistów: lekarzy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów. Dzięki wspólnemu działaniu pacjenci będą mieli dostęp do jeszcze lepszej diagnostyki – komentuje Dr Aleksandra Jarecka-Dobroń, Dyrektor ds. Medycznych Healthnomic.

To kolejne wdrożenie realizowane przez Healthnomic w ostatnich tygodniach. 

- Rozwijamy naszą działalność w kilku obszarach. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi wdrożeniami naszego autorskiego systemu OmniHealth z usługą zdalnej diagnostyki bezdechu sennego. Pracujemy również nad nową wersją poligrafu oraz jesteśmy na finiszu prac nad urządzeniem do zwalczania objawów chrapania SnoreOff. Podpisane oraz negocjowane współprace przyczynią się do rozpowszechnienia wspomnianych wyżej rozwiązań oraz naszych pozostałych projektów badawczo-rozwojowych, które zostaną ogłoszone niebawem  – dodaje Dr Aleksandra Jarecka-Dobroń.

Celem Healthnomic jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych za pomocą takich urządzeń jak EPAP, poligraf, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. W związku z tym, oprócz bieżącej działalności związanej z diagnostyką obturacyjnego bezdechu sennego, Spółka rozwija własne projekty badawcze.

Przeczytaj również: