16 stycznia 2018

Inwestycje

Finał inwestycji w Krynicy-Zdroju

22 stycznia otwarte zostanie nowe skrzydło Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju. Budowa kosztowała ponad 13 mln zł, natomiast na wyposażenie i aparaturę wydano blisko 7 mln zł. Do budynku przeniesione zostaną oddziały pediatryczny i intensywnej terapii oraz blok operacyjny. 

Budowa nowego obiektu szpitalnego rozpoczęła się 1 października 2016 r. Jej przeprowadzenie było niezbędne, aby placówka sprostała obowiązującym normom stawianym przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid. – Starostwo podjęło się tego trudnego wyzwania. Tego rodzaju inwestycje nigdy nie są łatwe do realizacji – powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Dzisiaj jesteśmy dumni z tego, co udało się zrobić w tak krótkim czasie. Z tego, co osiągnęliśmy. Nasz szpital powiatowy spełnia wszelkie wymagania stawiane przez ministerstwo i sanepid. Zdecydowanie poprawi się komfort pobytu pacjentów w tej placówce, jak i warunki pracy lekarzy i personelu medycznego.

Nowy budynek szpitala ma blisko dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych powierzchni i będą w nim zlokalizowane oddziały pediatrii i intensywnej terapii, a także blok operacyjny i centralna sterylizatornia. Po otwarciu, które zaplanowane jest na 22 stycznia, poszczególne oddziały będą po kolei przenoszone. Do nowego budynku w pierwszej kolejności przeprowadzi się pediatria.  – Następnie sukcesywnie przenoszone będą oddział intensywnej terapii oraz blok operacyjny – wyjaśnił Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala.Te przeprowadzki planujemy w weekendy, tak, by w jak najmniejszym stopniu zaburzyć harmonogram pracy tych jakże newralgicznych oddziałów. Jak najszybciej będziemy się starali przenieść też sterylizoatornię. Nowe skrzydło szpitalne powinno zostać zapełnione do połowy lutego br.

Na temat planów szpitala pisaliśmy już na łamach medinwestycje.pl. Łącznie inwestycja pochłonęła blisko 20 mln zł. Starostwo Powiatowe, które zarządza tą placówką przeznaczyło na budowę prawie 10 mln złotych.  Szpital w Krynicy zwrócił także do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który przekazał blisko 3 mln zł. Kolejne 2 mln zł placówce udało się wygospodarować z własnego budżetu. Pomieszczenia, które zostaną opuszczone przez oddziały zostaną zagospodarowane. Na terenie dawnego oddziału intensywnej terapii znajdzie się oddział wewnętrzny, natomiast w pomieszczeniach pediatrii powstaną magazyny. 

W skrócie:  

  • 22 stycznia otwarty zostanie nowy budynek Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju
  • Do obiektu przeniesione zostaną m.in. oddziały pediatryczne i intensywnej terapii, a także blok operacyjny
  • Inwestycja kosztowała łącznie blisko 20 mln zł 
Źródło: sadeczanin.info, szpital w Krynicy-Zdroju

Przeczytaj również: