21 września 2023

Konferencje

TARGI STOMATOLOGICZNE CEDE | Łódź | 21-23.09.2023

W Łodzi rozpoczęła się 31. edycja Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2023. Najdłużej odbywającemu się spotkaniu branży dentystycznej w kraju towarzyszy atrakcyjny program szkoleniowy, dedykowany stomatologom, technikom, higienistkom i asystentkom. W EXPO-Łódź na uczestników czeka blisko 100 wystawców. Nie zabrakło światowych marek, sprzętowych nowości, promocji i wielu okazji do zdobycia lub uzupełnienia wiedzy. Targi zakończą się w sobotę.

– Odwiedzającym przypominamy, że wstęp na wystawę jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji online. Można to zrobić w domu lub na miejscu, korzystając z dostępnych przy wejściu komputerów. Na miejscu można zapisać się również na sesje wykładowe oraz warsztaty, o ile oczywiście będą jeszcze dostępne miejsca. W okolicy EXPO nie brakuje miejsc do zaparkowania samochodu, obiekt wyposażony jest w kompleksowe zaplecze gastronomiczne. Wystawcy oczekują na stoiskach w godz. 10-18 w czwartek i piątek oraz 10-16 w sobotę – wyjaśniają Organizatorzy.

Wystawa CEDE odbywa się w przestronnym pawilonie EXPO-Łódź (Al. Politechniki 4). Sale wykładowe i warsztatowe zlokalizowane są na 2 piętrze. Przed przyjazdem do Łodzi warto zapoznać się z listą zgłoszonych przez wystawców nowości oraz pobrać aplikację mobilną CEDE, ułatwiającą zwiedzanie oraz udział w szkoleniach. Dla tych, którzy wolą drukowany program i listę wystawców w dłoni, organizatorzy przewidzieli pocket program, który jest rozdawany przy wejściu.

Fundamentem tegorocznej edukacji przy targach w Łodzi jest Forum CEDE, na które składa się pięć sesji: protetyczna, endodontyczna, periodontologiczna, techniki dentystycznej i higieniczna oraz seminarium „Gnatologia, czyli porozmawiajmy o dysfunkcjach URNŻ”.

Sesja „Endodoncja dla lekarza praktyka” kładzie mocny nacisk na praktyczną dyskusję o leczeniu endodontycznym. Omówione zostaną m.in. kwestie dotyczące materiałów bioceramicznych, możliwości i ograniczeń mikrochirurgii, a także kluczowe aspekty diagnostyki obrazowej CBCT. W sesji „Periodontologia – dowody naukowe, ale nie tylko…” nie zabraknie faktów potwierdzających nieustanny rozwój tej dziedziny stomatologii, kluczowych wskazówek w zakresie diagnostyki chorób błony śluzowej jamy ustnej, praktycznych rozważań o chirurgicznym i niechirurgicznym podejściu do chorób przyzębia czy dyskusji na temat patologii śluzówkowo-dziąsłowych leczonych chirurgicznie. Podczas sesji „Podejmowanie decyzji w planowaniu leczenia protetycznego” omówione zostaną kluczowe decyzje w planowaniu leczenia protetycznego, zarządzanie tkankami miękkimi, współpraca ortodontyczno-protetycznej, wpływ bruksizmu na planowanie leczenia, a także chirurgiczne przygotowanie pacjentów.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich poznamy laureatów plebiscytu Gwiazdy CEDE w kilku kategoriach tematycznych. Zwycięzcy otrzymają statuetki podczas Wieczoru CEDE, który odbędzie się w loftowym ManuArte przy rynku Manufaktury w czwartek wieczorem pod hasłem „koncert, tańce, integracja”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Perforator – najciężej grający dentystyczny zespół tej galaktyki jak przekonują muzycy – dentyści tworzący jego skład

Rejestracja na wystawę, Forum CEDE oraz Wieczór CEDE dostępna jest na CEDE

Przeczytaj również: