24 maja 2021

Inwestycje

Budowa nowoczesnego bloku operacyjnego w Kociewskim Centrum Zdrowia dobiega końca

Już niebawem, bo wczesną jesienią przeprowadzona zostanie pierwsza operacja na najnowocześniejszym bloku operacyjnym na Pomorzu.

Budowa bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią, finansowana w ramach Wielkiego Projektu „Budowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Starogardzie Gdańskim, oraz podniesienie kalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych.” realizowanego przez Powiat Starogardzki i Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o., dobiega końca.

„Budowa obiektu jest w fazie końcowej, aktualnie trwają prace instalacyjne, następnym etapem będzie wyposażanie bloku operacyjnego w najnowocześniejszy sprzęt chirurgiczny, umożliwiający lekarzom przeprowadzanie operacji na najwyższym poziomie, zapewniając tym samym naszym pacjentom bezpieczeństwo, zdrowie oraz komfort leczenia”- mówi  Dyrektor ds. ekonomicznych Szpitala, Maciej Manikowski. 

W ramach wspomnianego #Wielkiego Projektu realizowane są również remonty poszczególnych oddziałów starogardzkiego szpitala. Oddane do użytku są już oddziały kardiologiczny, neurologiczny z pododdziałem udarowym, w czerwcu zakończony zostanie remont oddziału chirurgii ogólnej a następnie zaplanowana jest modernizacja oddziału chorób wewnętrznych  oraz zakładu rehabilitacji. 

Dzięki środkom pozyskanym przez władze powiatowe, Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. rozwija się, modernizuje i tym samym staje się z dnia na dzień placówką na miarę XXI wieku, oferującą swoim pacjentom najwyższy standard świadczonych usług. 

Przeczytaj również: