26 marca 2020

Sprzęt i Innowacje

Zdalny monitoring pacjentów – pobierz bezpłatny materiał

Czas pandemii to zły moment na odwiedzanie placówek medycznych. To czas szczególnego dbania o bezpieczeństwo personelu medycznego, jak i całego społeczeństwa. Choroby jednak nie śpią i niezależnie od koronawirusa COVID-19, mogą stanowić poważne zagrożenie zdrowotne ludzi. 

Szczególnie w tym czasie, zalecany jest zdalny monitoring pacjenta, który nie tylko kontroluje bezpieczeństwo podopiecznych, ale również dba o ich komfort psychiczno-fizyczny.
Oprócz potrzebnej opieki, pacjent dostaje możliwość konsultacji medycznych na odległość. Zdalny monitoring to wygoda dla obu stron - specjalistów i podopiecznych. Oszczędza czas i bardzo często spełnia potrzeby opieki medycznej, nie wymagającej wizyty w placówce. Minimalizuje kontakt z innymi chorymi, czekanie w kolejce do lekarza i nie zawsze konieczny dojazd pacjenta, który może mieć problemy z poruszaniem się.

Zdalny monitoring to również bezinwazyjna i wygodna diagnostyka zaburzeń zdrowotnych oraz nowoczesna profilaktyka skłaniająca do zapobiegania powstawania chorób lub oddalenia ich w czasie. Takie działania w długoterminowym ujęciu, mogą przyczyniać się do redukcji kosztów leczenia. 

Pobierz bezpłatny materiał o zdalnym monitoringu pacjenta i dowiedz się jak zmodernizować opiekę medyczną:

zdalnymonitoringpacjentow

Przeczytaj również: