22 sierpnia 2019

Planowane inwestycje

Wkrótce ruszy wielka modernizacja BCO

9 sierpnia 2019 r. w  Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej została podpisana umowa dotycząca modernizacji Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego. Podpisy pod nią złożyli prezydent Jarosław Klimaszewski oraz  Marcin Śniegowski  reprezentujący wykonawcę - konsorcjum firm, którego liderem jest Alstal Grupa Budowlana z Jacewa.

Modernizacja BCO-SM to największa i najważniejsza inwestycja w zakresie opieki zdrowotnej. Kwota kontraktu to ponad 73 mln zł. Czas realizacji to około 23 miesiące.Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje m.in.: rozbudowę budynku szpitalnego o 5-kondygnacyjny segment, połączenie z istniejącymi budynkami, przebudowę strefy wejściowej budynku głównego czy przebudowę dróg i parkingów wewnętrznych. Łączna powierzchnia użytkowa nowego segmentu to 4 658,96 m2. W przyziemiu znajdować się będą Zakład Terapii Izotopowej oraz pracownia rezonansu magnetycznego. Na parterze zostaną rozlokowane pozostałe pracownie Zakładu Diagnostyki Obrazowej (RTG, USG, mammografii, TK), pracownia biopsji stereotaktycznej, izba przyjęć wraz z pomieszczeniem rejestracji i statystyki medycznej. 

Na I p. i II p. mieścić się będą odziały łóżkowe w ramach Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej oraz Ginekologii Onkologicznej. Na III p. zlokalizowany będzie blok operacyjny z 4 salami i salą wybudzeń. Na poddaszu przewidziana jest przestrzeń instalacyjna, która lokalizować będzie urządzenia techniczne obsługujące budynek. W ramach inwestycji planowane jest zastosowanie rozwiązań OZE (obiekty będą wyposażone w instalację fotowoltaiczną i trigeneracji, które wpłyną na zmniejszenie energii pobieranej z sieci elektroenergetycznej).

Całkowita kwota inwestycji bez wyposażenia obiektu wynosi ok. 104 mln zł, z czego ok. 76 mln zł to dofinasowanie ze środków unijnych.

Źródło: materiały prasowe Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Przeczytaj również: