3 kwietnia 2017

Inwestycje

Trwa modernizacja oddziału ratunkowego w Gorlicach

W październiku ma zakończyć się remont szpitalnego oddziału ratunkowego w Gorlicach.  Łączny koszt inwestycji, obejmującej rozbudowę i przebudowę pomieszczeń oraz zakup nowego wyposażenia, szacowany jest na blisko 2 mln zł. 

Inwestycja związania z oddziałem ratunkowym prowadzona jest w etapach. Wykonane zostały już prace związane z wymianą instalacji m.in. gazów medycznych czy klimatyzacji i wentylacji. Remont i przebudowa SOR-u prowadzone są w taki sposób, aby oddział mógł bez przerwy funkcjonować i przyjmować pacjentów. – Nie wyłączyliśmy oddziału z pracy na czas remontu, będzie jedynie zmieniało się rozmieszczenie poszczególnych gabinetów – powiedział Józef Biernat, zastępca dyrektora szpitala do spraw administracyjno-ekonomicznych Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. 

Więcej przestrzeni dla lepszego komfortu 

Dzięki prowadzonej przebudowie przestrzeń SOR-u powiększy się o blisko 100 metrów kwadratowych. Na oddziale pojawi się m.in. izolatka, której do tej pory brakowało. – To, co jest tu bardzo istotne, będziemy mieć całkowicie nową izolatornię – mówi Maria Boruch, pielęgniarka oddziałowa w gorlickim SOR. – To będzie takie miejsce, gdzie pacjent w całkowitej izolacji będzie badany i diagnozowany. Chory zakaźnie to jedno, ale jest też inny rodzaj pacjentów – stwierdza pielęgniarka. – Przecież trafiają się ci z obniżona odpornością i ich trzeba chronić przed infekcjami ze strony tych pozostałych.

Oddziały połączone łącznikiem 

Prace budowlane powiązane z inwestycją prowadzone są również na zewnątrz budynku. Budowany jest łącznik, który pozwoli pacjentom szpitala swobodnie poruszać się po placówce, bez potrzeby przechodzenia przez oddział ratunkowy. – Wczoraj zaczęliśmy prace przy tej części. Czekaliśmy na poprawę warunków atmosferycznych, żeby nie było ryzyka, że coś pójdzie nie tak i ucierpi na tym jakość prac – mówi Zbigniew Konieczny, prezes Budmalu, generalnego wykonawcy.

Ważnym elementem inwestycji będzie również doposażenie oddziału ratunkowego. Sprzęt, którym do tej pory dysponował personel zostanie uzupełniony m.in. o nowe defibrylatory oraz kardiomonitory. Ważnym i potrzebnym zakupem będzie także nowoczesny aparat do masażu serca. 

W skrócie:

  • Szpital Specjalistycznych w Gorlicach prowadzi remont i rozbudowę oddziału ratunkowego
  • Inwestycja będzie kosztować blisko 2 mln zł
  • Oprócz prac budowlanych, modernizacja zakłada również zakup nowoczesnego sprzętu
 

Przeczytaj również: