30 października 2019

Inwestycje

Stoły operacyjne z Żywca w jednym z najnowocześniejszych polskich szpitali

W nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pracę lekarzy podczas operacji będzie wspomagał sprzęt Famedu Żywiec. Jeden z najbardziej doświadczonych wytwórców wyposażenia szpitalnego w Europie dostarczył do lecznicy 76 stołów operacyjnych m.in. do chirurgii naczyniowej i endoskopii, podnoszących bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Polskie stoły operacyjne w największym polskim szpitalu

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie będzie największym i najnowocześniejszym kompleksem medycznym w Polsce. Największym dostawcą stołów operacyjnych do szpitala w Krakowie-Prokocimiu jest Famed Żywiec polski producent, którego sprzęt wspiera lekarzy w niemal 100 krajach świata. Budowa i wyposażenie placówki pochłoną ponad 1,2 mld zł. W obiekcie znajdzie się 925 łóżek w jedno- lub dwupokojowych salach z osobnymi łazienkami, w tym 24 na oddziale ratunkowym, 27 poradni specjalistycznych oraz moduł diagnostyczno-zabiegowy. Łącznie w kompleksie będzie wykorzystywanych ponad 10 tys. różnego typu urządzeń medycznych.

Famed dostarczy Szpitalowi Uniwersyteckiemu 76 stołów operacyjnych: sześć egzemplarzy Famed FLARE wyposażonych w karbonowy blat zapewniający niższą dawkę promieniowania RTG i 70 sztuk modelu SU02. Do Krakowa trafi także ponad 100 wózków do bezpiecznego przewożenia pacjentów. W Szpitalu Uniwersyteckim do dyspozycji lekarzy będą 24 sale operacyjne, w tym dwie sale hybrydowe oraz dwie umożliwiające instalację robotów chirurgicznych.

– Salę operacyjną można porównać do sceny teatralnej. Scenografia i światła mają znaczenie, ale najważniejsze jest to, co dzieje się na deskach. Podobnie jest w szpitalu. Stół zapewniający optymalne warunki do prowadzenia operacji jest kluczowym elementem każdego zabiegu. Dzięki niemu lekarz może w pełni wykorzystać wiedzę, ratując życie i zdrowie ludzi. Bardzo się cieszymy z wyboru dokonanego przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To potwierdzenie funkcjonalności i jakości, czyli znaków rozpoznawczych naszych wyrobów. Największy polski szpital będzie korzystał z najlepszego sprzętu, dodatkowo polskiej produkcjimówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.


Sprzęt Famedu Żywiec zapewnia większe bezpieczeństwo pacjentów i personelu

Famed FLARE wyposażony jest w karbonowy blat o parametrach przenikalności promieni rentgenowskich zapewniających obniżenie dawki promieniowania niezbędnej do uzyskania dobrej jakości obrazów RTG. Stół przeznaczony jest do chirurgii naczyniowej, endoskopii i zabiegów wymagających monitorowania pacjenta. Z kolei model SU02 dedykowany jest do różnych typów operacji i zabiegów np. kardiochirurgii, neurochirurgii, okulistyki czy laryngologii.

– W trakcie zabiegów z użyciem stołu Famed Flare chirurdzy i radiolodzy, mimo mniejszej dawki promieni RTG, wciąż mogą korzystać z wyraźnych i pozbawionych zakłóceń zdjęć. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż dobra jakość rentgenogramów zwiększa szansę postawienia właściwej diagnozy. Jednocześnie ograniczenie dawki promieniowania podnosi bezpieczeństwo pacjentów i personelu, narażonych na niekorzystną dla zdrowia, przy długim czasie oddziaływania, emisję promieni Xwyjaśnia Michał Grossy, product manager Famedu Żywiec.

Przeczytaj również: