23 stycznia 2019

Inwestycje

Rozbudowa szpitala w Siemiatyczach

Ruszyła rozbudowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach. Do szpitala zostanie dobudowane nowe, liczące pięć kondygnacji skrzydło. Na czas modernizacji częściowo zmieni się sposób użytkowania istniejącego budynku.

Nowe skrzydło szpitala w Siemiatyczach powstaje w sąsiedztwie obecnego wejścia głównego.  Będzie liczyło pięter - na parterze znajdą się poradnie specjalistyczne i gabinety zabiegowe. Na pierwszym piętrze mieścić będą się pomieszczenia do tomografii komputerowej, RTG i rezonansu magnetycznego, natomiast na kolejnym nowoczesne laboratorium. Modernizację przejdzie również oddział położniczo-ginekologiczny - powstanie przy nim sala do przeprwadzania cesarskich cięć. 

Dodatkowo do nowego skrzydła przeniesiona zostanie poradnia ginekologiczna, by pacjentki objęte zostały kompleksową opieką w jednym miesjcu. Przebudowie ulegnie również sala operacyjna wraz z zapleczem. 

W rozmowie z portalem wspolczesna.pl dyrektor szpitala Andrzej Szewczuk powiedział, iż tak duży remont nie tylko znacząco wpłynie na poprawę komfortu pacjentów, ale również personelu szpitala. Stwierdził, że potrzeba generalnego remontu była ogromna, gdyż niewiele zmieniło się w nim od lat 70-tych - dzięki rozbudowie i modernizacji szpital dorówna standardom krajowym oraz europejskim.

Z kolei Jan Zalewski, starosta siemiatycki, któremu szpital podlega zapewnił, że placówka będzie spełniać wszystkie normy określone w przepisach.

Inwestycja łącznie z zakupem sprzętu pochłonie niemal 16 mln zł, natomiast prace mają zostać ukończone w 2020 roku. 

W czasie trwającej modernizacja szpital będzie funkcjonował bez zmian, natomiast zmieni się lokacja kilku punktów. Rejestrację główną i poradnie: diabetologiczną oraz chorób płuc i gruźlicy, przeniesiono w pobliże izby przyjęć, gdzie będzie również jedyne wejście do szpitala - główna klatka schodowa została zamknięta. 

 

W skrócie:

  • Ruszyła rozbudowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach.
  • Do szpitala zostanie dobudowane liczące pięć kondygnacji skrzydło.
  • Inwestycja łącznie z zakupem sprzętu pochłonie niemal 16 mln zł., natomiast prace mają zostać ukończone w 2020 roku. 
Źródło: Materiały prasowe Szpitala w Siemiatyczach/wspołczesna.pl

Przeczytaj również: