25 lipca 2019

Inwestycje

Rozbudowa Szpitala Wojskowego w Lublinie na finiszu

Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie wkrótce odda nowy budynek z Centralnym Blokiem Operacyjnym. Szpital Wojskowy uzyskał już pozwolenie na użytkowanie nowego budynku i obecnie jest na etapie uzyskania wszelkich niezbędnych odbiorów.

Trwają rozmowy o dofinansowanie szpitalnego oddziału ratunkowego

Wydział prasowy MON informuje również, że trwają obecnie rozmowy z przedstawicielami NFZ w zakresie wysokości finansowania szpitalnego oddziału ratunkowego.  Do grudnia 2019 roku ma zostać ukończone lądowisko dla śmigłowców, a do końca I kwartału 2020 roku zostanie poddane procedurom odbiorowym.

Nowy oddział chirurgii ogólnej

Obecnie w nowo wybudowanym obiekcje będzie działać: oddział chirurgii ogólnej, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, centralny blok operacyjny, pracownia analityki lekarskiej, bank krwi, pracownia histopatologiczna, centralna sterylizatornia, apteka i izba przyjęć.

Szpital dla wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny

Warto zaznaczyć, że mimo „Wojskowy” w nazwie szpitala jest to placówka, z której korzystają wszyscy mieszkańcy Lubelszczyzny. Szpital co roku hospitalizuje ok. 7 tysięcy pacjentów i udziela 80 tysięcy porad ambulatoryjnych. 
Inwestycja wyniosła ok. 72 mln zł brutto
Inwestycja w budowę nowego budynku szpitala, w tym centralnego bloku operacyjnego z zapleczem, oddziałami szpitalnymi i lądowiskiem dla śmigłowców, wyniosła ok. 72 mln zł brutto. Środki finansowe pochodzą z dotacji MON oraz wkładu własnego szpitala.

Kolejne inwestycje

Dodatkowo MON informuje, że to nie koniec inwestycji przy Al. Racławickich - Obecnie nadbudowa budynku głównego szpitala jest w fazie prac przygotowawczych (zostały opracowane i uzgodnione Minimalne Wymagania Organizacyjno-Użytkowe). Na dodatkowym piętrze planowane jest usytuowanie oddziałów szpitalnych (kardiologia inwazyjna, neurochirurgia) wraz z salami zabiegowymi i salą operacyjną - wyjaśnia biuro prasowe MON. W planach jest również SOR.

W skrócie:

  • Wkrótce zostanie oddany nowy budynek Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie
  • W nowym obiekcje będą działać m.in.: oddział chirurgii ogólnej, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz bank krwi.
  • Inwestycja w budowę nowego budynku szpitala wyniosła ok. 72 mln zł brutto.
  • W planach jest również nadbudowa głównego budynku szpitala oraz SOR.
Źródło: materiały prasowe Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie

Przeczytaj również: