11 maja 2017

Inwestycje

Remont Szpitala w Przemyślu

Rozpoczął się remont dwóch oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Odnowione zostaną ginekologia i położnictwo wraz z pododdziałem ginekologii onkologicznej, a także neonatologia z pododdziałem patologii noworodka.    

W ramach modernizacji szpitala w Przemyślu oddziały przejdą gruntowny remont. Sale zostaną przeorganizowane i pojawi się w nich m.in. nowa instalacja elektryczna, teletechniczna, wodno-kanalizacyjna. Wymieniona zostanie także instalacja centralnego ogrzewania i gazów medycznych Pojawią się nowe okna, a także okładziny ścienne oraz podłogowe. Znacząco na komfort pacjentów wpłynie też instalacja klimatyzacji w salach.   

Prace budowlane zostały tak zaplanowane, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na funkcjonowanie placówki. Remont, który rozpoczął się kilka dni temu, ma potrwać do końca czerwca. 

Kompleksowa opieka dla przyszłych mam 

Szpital na dzień dzisiejszy zapewnia pełną opiekę medyczną na każdym etapie ciąży, począwszy od wizyt i badań, przez poród i pobyt na oddziale po kontynuację opieki w poradniach specjalistycznych. Aktualnie poradnia ginekologiczno-położnicza realizuje program profilaktyczny wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Odcinek położniczy przygotowany jest do sprawowania kompleksowej opieki nad kobietą ciężarną – w tym także nad ciążą o przebiegu patologicznym oraz nad rodzącą i położnicą. Na bloku porodowym przyszłe mamy mają do wyboru różne dostępne metody rodzenia jak i metody farmakologicznego i niefarmakologicznego łagodzenia bólu porodowego. Rocznie w Szpitalu Ojca Pio przyjmuje się około 1200 porodów.

W skrócie: 

  • Szpital Wojewódzki w Przemyślu rozpoczął remont 
  • Odnowione zostaną oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem onkologii ginekologicznej oraz neonatologiczny z pododdziałem patologii noworodka.
  • Remont potrwa do końca czerwca
Źródło: Wszp.pl

Przeczytaj również: