5 maja 2017

Inwestycje

Otwarcie Domowego Szpitala

W Białej Podlaskiej otwarty został pierwszy w regionie ośrodek świadczący usługi medyczne skierowane do seniorów. „Domowy Szpital” specjalizować będzie się przede wszystkim w opiece długoterminowej i hospicyjnej. Inwestycja kosztowała 17 mln zł

Uroczystość otwarcia ośrodka miała miejsce 27 kwietnia tzw. Domowego Szpitala, który stanowi część Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Nowa placówka ma ponad 3,4 tys. metrów kwadratowych powierzchni i mieści m.in. zakład opiekuńczo leczniczy i hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci. W ramach stacjonarnej opieki medycznej szpital będzie dysponował 72 łóżkami dla pacjentów leżących oraz 15 miejscami w ramach dziennej opieki medycznej. 

Domowy Szpital

 

Opieka dla seniorów

Celem inwestycji było stworzenie ośrodka zapewniającego domową, przyjazną atmosferę i specjalistyczną opiekę medyczną dla osób starszych, cierpiących na choroby przewlekłe. – Takim pacjentom oraz ich rodzinom i opiekunom zaproponujemy zupełnie nowatorskie podejście do opieki i leczenia. Pacjenci, którzy znajdą się w budynku przy ulicy Spółdzielczej 5, odkryją tam domową atmosferę oraz fachową, wysokiej klasy opiekę szpitalną – podkreśla Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Całodobowa teleopieka

W ramach działalności szpitala uruchomiony zostanie również system całodobowej teleopieki. Z porady lekarzy, pielęgniarek czy fizjoterapeutów będą mogli skorzystać nie tylko sami pacjenci, ale również ich rodziny. Specjaliści będą również pomagać pacjentom w ramach wizyt domowych.  

Inwestycja kosztowała 17 mln zł. Środki do jej realizacji pochodziły z budżetu szpitala. Nie oznacza to jednak, że placówka nie mogła liczyć na żadną pomoc. Wielka Orkiestra Świątecznej przekazała szpitalowi sprzęt, m.in. łóżka i specjalistyczne materace przeciwodleżynowe o wartości blisko 2 mln zł.   

Domowy Szpital

 

W skrócie:

  • Pod koniec kwietnia otwarty został Domowy Szpital – ośrodek opieki medycznej dla seniorów w Białej Podlaskiej 
  • Ośrodek dysponuje 72 łóżkami w Zespole Opieki Paliatywnej i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym oraz 15 miejscami pobytu dziennego. 
  • Inwestycja kosztowała 17 mln zł. Były to środki własne szpitala, który uzyskał dodatkowo 2 mln zł wsparcia od WOŚP
Źródło: Szpitalbp.pl

Przeczytaj również: