19 listopada 2018

Inwestycje

Nowy Sącz: ruszyła budowa Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu rozpoczęła się budowa nowoczesnego Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego z przeznaczeniem dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Neonatologii i IT, Poradni Ginekologicznej, Poradni Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci oraz Izby przyjęć. Całkowita wartość zadania to ponad 35 mln zł.

Nowy Pawilon zostanie wybudowany na miejscu byłej pralni, której rozbiórka właśnie trwa. W obiekcie zaprojektowane zostały pomieszczenia, których w obecnym pawilonie nie ma, a które przyczynią się do znacznego podniesienia standardu świadczonych przez Szpital usług. Przewidziano pokoje odwiedzin oraz pokoje z wydzieloną częścią dla „rodziców po stracie”, który składa się z dwóch sal z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, gabinetu zabiegowo-diagnostycznego, a także tzw. „pokój rozmów trudnych”, gdzie pacjentki będą mogły mieć udzielone porady psychologiczne, czy też odbyć spotkanie z księdzem. W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pokoje będą 1- lub 2-osobowe w systemie rooming-in. Ponadto budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, zamontowane zostaną dwie windy.

Nowy obiekt ma mieć 5,6 tys. m kw powierzchni użytkowej i przejście – łącznik z istniejącym budynkiem Oddziału Onkologii. 

Zakończenie prac przewidziano na marzec 2020 r. Całkowita wartość zadania to ponad 35 mln zł. Kwota doposażenia planowana jest na ponad 1,5 mln zł.

Ta inwestycja to jeden z głównych elementów rozpoczętej na początku roku przebudowy i modernizacji szpitala. Projekt „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych” łącznie kosztować będzie prawie 50 mln zł i zakończyć się we wrześniu 2020 roku. 

Wizualizacja architektoniczna nowo budowanego budynku Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu

 

W skrócie:

  • W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu rozpoczęła się budowa nowoczesnego Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego.
  • Nowy obiekt ma mieć 5,6 tys. m kw powierzchni użytkowej i przejście – łącznik z istniejącym budynkiem Oddziału Onkologii. 
  • Zakończenie prac przewidziano na marzec 2020 r. Całkowita wartość zadania to ponad 35 mln zł. Kwota doposażenia planowana jest na ponad 1,5 mln zł.
Źródło: materiały prasowe Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu

Przeczytaj również: