15 listopada 2019

Inwestycje

Nowoczesna interna w gdańskim szpitalu

Podniesienie jakości pobytu oraz bezpieczeństwo pacjentów – to cel zakończonego właśnie remontu pomieszczeń Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensjologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowe Ogrody 1-6, IV piętro). W uroczystości otwarcia wyremontowanego oddziału, która odbyła się 13 listopada uczestniczyli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i zaproszeni goście. 

Przedmiotem inwestycji było wykonanie prac projektowych i robót budowlano - montażowych polegających na przebudowie Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensiologii znajdującego się na IV piętrze budynku nr 3 i 5 przy ul. Nowe Ogrody 1 – 6 w Gdańsku w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów – wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia wraz z wykonaniem szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.W zakresie inwestycji nastąpiło doposażenie 40 łóżkowego oddziału w najnowszej generacji sprzęt, m.in.: łóżek szpitalnych, szafek przyłóżkowych, pomp infuzyjnych, stacji dokujących do pomp, systemu monitorowania pacjenta w którego skład wchodzi: centrala monitorująca,  kardiomonitory kompaktowe, kardiomonitory modułowe, monitory telemetryczne.

Pacjenci mają do dyspozycji od 1 os. do maksymalnie 4 osobowych sal łóżkowych z dostępem do samodzielnych węzłów sanitarnych oprócz 12 łóżkowej sali zwiększonego nadzoru. Na oddziale znalazł się również m.in.: pokój przygotowań pielęgniarskich, gabinet konsultacyjny, gabinet diagnostyczno – zabiegowy, punkt pielęgniarski i lekarzy, gabinet badań echo serca.

Powierzchnia całkowita inwestycji to 1 022 m kw. Kubatura obejmuje 3 931 m sześciennych. Wymianie uległy wszystkie instalacje w zakresie całego oddziału. Konieczne było również dostosowanie oddziału do przepisów pożarowych, co podyktowane jest względami bezpieczeństwa pacjentów. Dodatkowo dzięki remontowi warunki przebywania pacjentów zostały dostosowane do obecnie obowiązujących. Pacjenci mają pokoje o zmniejszonej liczbie łóżek z dostępem do sanitariatów.

Wymianie uległa cała infrastruktura, a w szczególności instalacja teletechniczna, która została dostosowana do działania elektronicznej wymianie danych. W wyniku remontu została wykonana instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.

Inwestycja pozwoli na zwiększenie liczby usług zdrowotnych, poprawę warunków leczenia oraz hospitalizacji, zmniejszy również liczbę zakażeń wewnątrzszpitalnych.

Całkowity koszt inwestycji: 7.976.340zł, dotacja z SWP: 7.740.000zł

Źródło: materiały prasowe Szpitala im. Kopernika w Gdańsku

Przeczytaj również: