11 grudnia 2019

Inwestycje

Nestmedic poszerza współpracę ze szpitalem w Białej Podlaskiej

Pregnabit – telemedyczny system KTG, flagowy projekt firmy Nestmedic systematycznie zwiększa dostępność swojego rozwiązania w polskich szpitalach. 10 kolejnych urządzeń trafi wkrótce do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Spółka równolegle prowadzi rozmowy i pilotaże mobilnego KTG jeszcze w kolejnych placówkach służby zdrowia i podmiotach leczniczych, zarówno w kraju jak i za granicą.

Nestmedic poszerzył współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Placówka zakupiła właśnie kolejnych 10 urządzeń Pregnabit. Do tej pory, od przeszło roku pacjentki mogły korzystać z 6 urządzeń do mobilnego KTG. Dotychczasowa współpraca przebiegała bardzo pomyślnie - system zwiększył profilaktykę, poprzez wykrywanie zagrożeń odpowiednio wcześnie,
a jednocześnie pozytywnie wpłynął na poczucie bezpieczeństwa i komfort ciężarnych kobiet.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jednym z pięciu szpitali rangi wojewódzkiej i jednocześnie największym centrum diagnostyczno-leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Specjalistyczną opieką lekarską obejmuje ludność regionu liczącą ok. 380 tys. mieszkańców. Tamtejszy szpital zwraca dużą uwagę na wzrost standardu opieki nad kobietami w ciąży. Placówka jest realizatorem ogólnokrajowego programu KOC – koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży. Program zakłada wszechstronną i kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, w czasie porodu i 6 tygodni po urodzeniu.

- Nasze nowatorskie rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej służby zdrowia, czego dowodem jest rozszerzenie współpracy ze szpitalem w Białej Podlaskiej. Jest to konsekwencja przeszło rocznej obecności urządzeń Pregnabit, poprzedzonej testami pilotażowymi w tej placówce. Pozytywne opinie pacjentek oraz personelu medycznego na temat mobilnego systemu KTG  potwierdzają słuszność prowadzonych przez nas działań. Od początku 2019 r. do końca października systemem Pregnabit wykonano w Polsce 2.690 badań. Dla porównania, w całym 2018 r. odbyło się ich 2.317. komentuje dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, Członek Zarządu Nestmedic.

Równolegle spółka prowadzi rozmowy z kolejnymi placówkami medycznymi, które mogą zaowocować następnymi kontraktami i przełożyć się pozytywnie na wolumen wykonywanych badań KTG w Polsce.


 O Nestmedic:
Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i  dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit. Na system Pregnabit składają się dwa  certyfikowane wyroby medyczne - Pregnabit - mobilne teleKTG pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond, a także PregnaView, który służy do wizualizacji zapisu KTG według standardów medycznych.  Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie rozwiązania. Kolejnym elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Przeczytaj również: