14 października 2019

Sprzęt i Innowacje

MedApp nawiązał współpracę z dostawcą urządzeń do badań eKTG

MedApp S.A. - polska spółka technologiczna oferująca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i telemedycynie - podpisała umowę z firmą Mofema, dostawcą sprzętu do badań eKTG. W ramach współpracy Mofema będzie oferowała swoim odbiorcom kompleksowe rozwiązanie do wykonywania badań elektrokardiografii płodowej, wykorzystujące urządzenie ZuzaMED KTG oraz system telemedyczny CarnaLife. Zdaniem Zarządu Spółki umowa istotnie wpłynie na wzrost jakości badań eKTG wykonywanych w Polsce.

- Nawiązanie współpracy z Mofemą to efekt rozmów, podczas których omawialiśmy szczegóły związane z dostosowaniem naszych rozwiązań. W efekcie doszło do stworzenia rozwiązania, które pozwala na wykonywanie badań eKTG oraz daje możliwość lekarzom i pacjentom na monitorowanie wyników badań. Wszystko dzięki wzbogaceniu urządzenia ZuzaMED o system telemedyczny CarnaLife autorstwa MedAppu komentuje Mateusz Kierepka, Prezes Zarządu Medapp S.A. - Naszym celem jest cyfryzacja oraz zastosowanie nowych technologii w jak największej liczbie dziedzin medycznych, więc wejście z naszym systemem w nowy segment szczególnie nas bardzo cieszy - dodaje Mateusz Kierepka

ZuzaMED KTG to urządzenie monitorujące pracę serca dziecka w okresie prenatalnym. Rejestruje ono skurcze mięśnia macicy, a w razie wykrycia nieprawidłowości w otrzymanych danych informuje matkę odpowiednim sygnałem świetlnym. Urządzenie wzbogacone o system telemedyczny CarnaLife pozwoli lekarzom regularnie monitorować wyniki badań, co znacznie ulepszy późniejszą diagnozę. Pacjenci natomiast będą mieli dostęp do zapisów z badań m.in. poprzez aplikację mobilną CarnaLife Lite. Współpraca pomiędzy Spółką MedApp, a firmą Mofema będzie trwała do końca 2020 roku.

- Istotną przewagą rozwiązań spółki MedApp jest bardzo duża kompatybilność ze sprzętem zewnętrznym. Do tej pory system CarnaLife działał z wieloma urządzeniami takimi jak termometry, pulsometry, pulsoksymetry, a także aparaty EKG. W szybki sposób dostosowaliśmy go do instalacji na urządzeniach ZuzaMED KTG. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu jakość badań eKTG wzrośnie - dodaje Mateusz Kierepka.

We wrześniu br. MedApp nawiązał współpracę z firmą Johnson&Johnson, globalnym koncernem farmaceutycznym i kosmetycznym. W ramach współpracy MedApp wesprze koncern w realizacji serii badań przesiewowych na terenie Warszawy. W badaniach weźmie udział około 1800 pacjentów potencjalnie chorych na zaburzenia rytmu serca, którzy będą mieli dostęp do zapisów i wyników badania dzięki systemowi telemedycznemu CarnaLife.


MedApp S.A., spółka notowana na NewConnect, oferująca unikatowe rozwiązania  nowej generacji wykorzystujące sztuczną inteligencję, telemedycynę oraz rozszerzoną rzeczywistość. Telemedycyna, oparta na technologii umożliwiającej zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjenta, jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Wystarczy wspomnieć prognozy przedstawione w raporcie mHealth Intelligence, zgodnie z którymi wartość światowego rynek mHealth (aplikacje mobilne w ochronie zdrowia) wzrośnie z 10,3 mld USD w 2016 r., do 49,1 mld USD w 2020 r. Spółka współpracuje m.in. z Microsoft.

Analityczny system telemedyczny CarnaLife: carnalife lite, carnalife system, carnalife holo, carnalife server to multiparametryczne narzędzie, przy pomocy którego pacjenci mogą rejestrować swoje badania a lekarze/specjaliści medyczni mogą je opisać. Analizę danych wspomagają inteligentne algorytmy które odpowiadają za interpretację danych i priorytetyzację badań. System CarnaLife pracuje na systemach Windows 10, Android, iOS. CarnaLife jest systemem modułowym, dzięki czemu nie jest wymagane instalowanie całego rozwiązania, a jedynie tych modułów do których ma być wykorzystana aplikacja.

Przeczytaj również: