16 marca 2017

Inwestycje

Budowa bloku operacyjnego w Sosnowcu

Prace związane z budową nowego obiektu na terenie Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego idą pełną parą. W budynku znajdzie się sześć nowoczesnych sal. Inwestycja pochłonie blisko 45 mln zł.

Zgodnie z harmonogramem 

Trwa budowa trzykondygnacyjnego obiektu, który powstanie na miejscu dawnego dziedzińca szpitalnego. Prace rozpoczęły się zimą, od wyburzenia nieużywanego już schronu i przygotowania wykopu na fundamenty. Mimo że nie są one jeszcze w pełni gotowe, już montowane są zbrojenia pod przyszłe filary. – Prace na budowie przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem – zapewnia Aneta Kawka, dyrektor ds. techniczno-administracyjnych Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. – To dla nas bardzo ważna inwestycja. Będziemy mieli sześć nowoczesnych sal operacyjnych. Każda z nich będzie przeznaczona dla innej specjalizacji medycznej. Lekarze, ale i na pewno pacjenci czekają na tę inwestycję.

 W Sosnowcu powstaje blok operacyjny

 

Nie tylko blok operacyjny 

Każda z sal, które znajdą się w nowym obiekcie będzie w pełni zdigitalizowana. Pozwoli to w razie konieczności szybko skorzystać z wyników badań, czy przesłać je do konsultacji. Blok operacyjny przeznaczony będzie do użytku specjalistów z dziedziny chirurgii, urologii, ginekologii, ortopedii czy otolaryngologii. Oprócz bloku, który zlokalizowany będzie na najwyższej kondygnacji, w obiekcie znajdzie się również oddział intensywnej terapii oraz sala audiowizualna, umiejscowione na parterze. Z kolei w przyziemiu zorganizowane zostanie zaplecze techniczne i informatyczne.  Wykonawcą jest firma Warbud S.A., o czym pisaliśmy wcześniej. 

Niezbędna inwestycja 

Razem z blokiem operacyjnym na parterze budujemy nowoczesny oddział intensywnej opieki medycznej długo oczekiwany przez wszystkich w Sosnowcu, bo wielu mieszkańców musi się aktualnie leczyć poza jego granicami. Nasz nowy dwunastołóżkowy oiom pozwoli im leczyć się u siebie – mówi Aneta Kawka. – Co warte podkreślenia całość inwestycji zostanie zrealizowana ze środków miasta, a więc właściciela szpitala miejskiego. Ta inwestycja to dowód na to jak sosnowiecki samorząd dba o rozwój placówek medycznych – zaznacza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Łączny koszt nowego obiektu wyniesie około 44 mln zł. Prace budowlane i instalacyjne pochłoną blisko 40 mln zł. Pozostałe środki zostaną wykorzystane na zakup niezbędnego wyposażenia. Finał inwestycji planowany jest na drugą połowę 2018 r. 

W Sosnowcu powstaje blok operacyjny

 

W skrócie:

  • Trwa budowa nowego obiektu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego
  • W budynku znajdzie się blok operacyjny, oddział intensywnej opieki medycznej oraz zaplecze techniczne
  • Koszt inwestycji to blisko 44 mln zł, finansuje ją budżet miasta
 

 

Przeczytaj również: