26 września 2019

Inwestycje

Budimex rozpoczyna rozbudowę Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie

Podpisano umowę na rozbudowę szpitala o nowy budynek. 

Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie rozbudowany zostanie o nowy budynek obejmujący m.in. nowy blok operacyjny, SOR, oddział intensywnej terapii oraz zakłady diagnostyki i laboratoria. 

Wartość kontraktu wynosi 96,4 mln zł brutto. Termin realizacji  to 14 miesięcy. Jest to kolejny duży obiekt szpitalny realizowany przez Budimex. W zeszłym roku największy polski generalny wykonawca budowlany zrealizował m.in. szpital kliniczny w Białymstoku i pierwszy wybudowany od podstaw po II wojnie światowej szpital psychiatryczny w Ząbkach pod Warszawą oraz centrum medycyny nieinwazyjnej w Gdańsku. Firma realizuje także obecnie nowy zespolony szpital wojewódzki w Toruniu i Centrum Onkologii w samym Lublinie. 

Nowy_blok_szpitala_Lublin

„Nowy blok lubelskiego szpitala będzie nowoczesnym obiektem, który zrealizujemy w bardzo krótkim terminie. Mamy bardzo duże doświadczenie i know how w realizowaniu inwestycji medycznych o wysokiej jakości wykonania” – mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimeksu. „Region lubelski dynamicznie inwestuje w swoją infrastrukturę. Przekłada się to zauważalnie na rozwój całego regionu. Czujemy się mocno związani z ty miejscem. Jesteśmy obecni na budowach w Chełmie i na S19 Via Carpatia. W samym Lublinie realizujemy też takie kontrakty jak:  Park Ludowy czy Rewitalizacja Śródmieścia Biłgoraj” – dodaje Dariusz Blocher

Budynek G-16 zaprojektowany jest na ośmiu kondygnacjach (od poziomu -1 do poziomu +6) wraz z lądowiskiem dla helikopterów ratunkowych wyniesionych nad ostatnią kondygnację.

Prace budowlane w formule „buduj” rozpoczną się w październiku. 

Fakty i liczby dotyczące inwestycji:

  • Kubatura brutto budynku: 152 tys. m3 
  • Powierzchnia całkowita: 33 668,46 m2
  • Ilość betonu dla konstrukcji monolitycznej: 11 911,00 m3
  • Ilość stali zbrojeniowej dla konstrukcji monolitycznej: 1 513 ton 
  • Ilość robót ziemnych wynikających z wykopów kubaturowych: 73 tys. m3

Źródło: Materiały prasowe Budimex

Przeczytaj również: