16 września 2019

Inwestycje

Brzeski szpital wyremontował blok operacyjny

16 września w szpitalu w Brzesku odbyło się uroczyste otwarcie nowego bloku operacyjnego, który znajduje się na V piętrze szpitala i zajmuje prawie 700 metrów kwadratowych.

W otwarciu wzięli udział samorządowcy ziemi brzeskiej, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.

– Możemy być dumni, bo udało się nam zrealizować jedną z najtrudniejszych inwestycji. Mamy piękny blok operacyjny, który spełnia wszelkie obowiązujące obecnie standardy – komentuje lek. med. Adam Smołucha dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku. 

Trzy przestronne i w pełni wyposażone sale operacyjne

W nowym bloku znajdują się dwie sale chirurgiczne, jedna ortopedyczna, duża sala przygotowawcza pacjenta do operacji oraz sala nadzoru poznieczuleniowego. Dodatkowo blok jest wyposażony w zintegrowany elektroniczny system zarządzania, który kieruje wentylacją, klimatyzacją pomieszczeń, natężeniem światła oraz pozwala na uzyskanie dostępu do bazy danych pacjenta bezpośrednio z sali operacyjnej. Wymieniono również cały sprzęt na bloku operacyjnym tj. nowe meble, łózka operacyjne, lampy i urządzenia medyczne.

Remont trwał niecały rok 

Blok był w remoncie od października 2018 roku. Cała inwestycja kosztowała 12 mln zł. Szpital otrzymał 6 mln zł dofinansowana z RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Pozostała część szpital pozyskał z zaciągniętego kredytu.

Kolejne inwestycja w brzeskim szpitalu 

W ciągu roku w szpitalu w Brzesku wykonuje się blisko 2 tys. operacji. Szpital dysponuje 263 łózkami na 10 oddziałach. Remont bloku operacyjnego był kolejną dużą inwestycją. Wiosną oddano zmodernizowaną Centralną Sterylizatornię, oddział ortopedyczny oraz uruchomiono Dzienny Dom Opieki Medycznej. 

W skrócie:

  • 16 września w szpitalu w Brzesku odbyło się uroczyste otwarcie nowego bloku operacyjnego.
  • Blok był w remoncie od października 2018 roku.
  • Cała inwestycja kosztowała 12 mln zł, z czego 6 mln zł pochodzi z dofinansowania z RPO, natomiast druga część została pozyskana z zaciągniętego kredytu.
  • W ciągu roku w szpitalu w Brzesku wykonuje się blisko 2 tys. operacji. Szpital dysponuje 263 łózkami na 10 oddziałach.

 Źródło: SPZOZ Brzesko

Przeczytaj również: