31 stycznia 2020

Konferencje

Arythmix 2020 XI Konferencja - Migotanie przedsionków | Warszawa | 26-27 czerwca 2020

Niezmiernie miło nam zaprosić na konferencję Arythmix – Migotanie przedsionków. Termin spotkania: 26-27 czerwca 2020. Miejsce spotkania: warszawski hotel Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre.


Informacje od organizatora:

Dotąd szacowano, że na migotanie przedsionków choruje w Polsce ok. 600-700 tysięcy pacjentów. Z nowego badania epidemiologicznego NOMED - AF wynika, że tych chorych jest jeszcze więcej. Jak najlepiej uchronić ich przed udarem i poprawić komfort życia? Na to i na wiele innych pytań odpowiedzą znamienici wykładowcy, posiadających dużą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.

Na konferencji skupimy uwagę na trudnych zagadnieniach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych: jak poprawić ocenę ryzyka zakrzepowo-zatorowego i ryzyka krwawienia, jak wybierać pomiędzy lekami z grupy NOAC i jak stosować antykoagulację w nie tradycyjnych wskazaniach.

Przewidujemy prezentację skomplikowanych przypadków i dyskusję nad nimi. Chcemy omówić różne, często niełatwe decyzyjnie sytuacje spotykane w codziennej praktyce. Będą one dotyczyły chorych z migotaniem przedsionków i ostrym zespołem wieńcowym lub planowym PCI, do operacji, z krwawieniem z przewodu pokarmowego lub śródczaszkowym, z graniczną funkcją nerek, z przetrwałym otworem owalnym i inne.

Planujemy też przeprowadzenie dwóch ważnych debat dotyczących antykoagulacji: 1/ po ablacji migotania przedsionków, 2/ u chorych z punktacją ryzyka w skali CHA2DS2-VASc-1, gdyż jest to stały trudny problem decyzyjny. Tematem rozważań będą też ablacja i kardiowersja migotania przedsionków, oraz samoleczenie przez pacjenta w trakcie napadu.

Konferencja jest przeznaczona dla lekarzy praktyków, od lekarza rodzinnego poczynając po kardiologa-elektrofizjologa – wszyscy, którzy na co dzień borykają się z problemami swoich chorych z migotaniem przedsionków.

Zapraszamy, do zobaczenia!
Komitet Naukowy: Maria Trusz-Gluza, Andrzej Lubiński, Piotr Kułakowski

  • Strona www: arythmix.pl
  • Organizator: Fundacja Na Rzecz Leczenia Zaburzeń Rytmu Serca "Rytm Serca"
  • Miejsce: HILTON WARSAW HOTEL & CONVENTION CENTRE, Grzybowska 63, 00-844 Warszawa
  • Punkty edukacyjne: 9,5
  • Termin: 26-27.06.2020

 

 

Przeczytaj również: