18 września 2019

Inwestycje

Zmodernizowano dwa oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach

Oddziały Urologii i Onkologii Urologicznej oraz Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach zostały poddane kompleksowej modernizacji.

Zakończono prace nad nowoczesną Pracownią Leku Cytostatycznego, dodatkowo Zakład Radiologii wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny. Wartość wszystkich inwestycji wynosi ponad 65 mln zł, prawie 49 mln zł tej kwoty stanowią środki unijne, a prawie 17 mln zł przekazał na cel samorząd Mazowsza. 

Modernizacja Oddziałów Chirurgii Ogólnej oraz Urologii i Onkologii Urologicznej zakończona

Wyżej wymienione oddziały zremontowano oraz rozbudowano. Dodatkowo zostało zakupione wyposażenie medyczne wraz z sprzętem specjalistycznym. Pomieszczenia oddziałowe są teraz przestronne, a pokoje dla pacjentów wyposażone w łazienki. Zastosowano również wentylację mechaniczną, która zapewni właściwą wymianę powietrza wraz z utrzymaniem optymalnej temperatury. W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej wymieniono 33 łóżka, natomiast w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej 28 łóżek. Zakupiona wysokiej klasy aparatura medyczna, umożliwia warunki do zastosowania nowoczesnych technik diagnostycznych i leczenia.  

Pracownia Leku Cytostatycznego z pierwszym w Polsce cytorobotem Kiro Grifols

Szpital w Siedlcach wzbogacił się również o nowoczesną pracownie leku cytostatycznego wyposażoną w pierwszy w Polsce cytorobot Kiro Grifols z systemem Kiro Oncology. Urządzenie przeznaczone jest do sporządzania złożonych preparatów sterylnych leków onkologicznych, w tym leków do chemioterapii i leków biologicznych. 

Zakład radioterapii wyposażony w najnowszy sprzęt

Jak potwierdza Mapa Potrzeb Zdrowotnych, nowoczesny Zakład radioterapii był potrzebny mieszkańcom regionu siedleckiego. Został on wyposażony w najnowszej generacji akcelerator wysokoenergetyczny i aparat do brachyterapii, tomograf komputerowy 64 rzędowy, rezonans magnetyczny 1,5 teslowy, pozytronowy tomograf emisyjny, kardiomonitor i ultrasonograf. Dzięki takiej inicjatywie czas oczekiwania pacjenta na zabieg teleradioterapii ma się zmniejszyć. Dodatkowo poprawi się jakość leczenia, oraz zredukują się koszty związane z zmniejszeniem liczby dni hospitalizacji. 

W skrócie:

  • Zmodernizowano Oddziały Urologii i Onkologii Urologicznej oraz Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach.
  • Wartość wszystkich inwestycji wynosi ponad 65 mln zł, prawie 49 mln zł tej kwoty stanowią środki unijne, a prawie 17 mln zł przekazał na cel samorząd Mazowsza.
  • Szpital w Siedlcach wzbogacił się również o nowoczesną pracownie leku cytostatycznego wyposażoną w pierwszy w Polsce cytorobot Kiro Grifols.
  • Zakład radioterapii został wyposażony m.in. w najnowszej generacji akcelerator wysokoenergetyczny, tomograf komputerowy 64 rzędowy i rezonans magnetyczny 1,5 teslowy.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego 

Przeczytaj również: