18 marca 2020

Sprzęt i Innowacje

W trosce o bezpieczeństwo ciężarnych kobiet

Polska spółka z branży telemedycyny Nestmedic, producent mobilnego KTG Pregnabit w trosce o bezpieczeństwo ciężarnych kobiet wprowadza nową usługę. Od dziś urządzenie do zdalnego badania dobrostanu płodu po zamówieniu przez stronę internetową, będzie dostarczone bezpośrednio do domu pacjentki. 

Badanie KTG to “złoty standard” opieki okołoporodowej.  Jest powszechnie i rutynowo wykonywane w ośrodkach zdrowia – obowiązkowo u każdej kobiety w III trymestrze ciąży. Przeprowadzane w tradycyjnej formie wymaga ono od pacjentki nawet kilkugodzinnej wizyty w placówce medycznej. 

Telemedyczne urządzenie KTG Pregnabit pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów z Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie. 

- W tej szczególnej dla naszego kraju i świata sytuacji, postanowiliśmy zwiększyć bezpieczeństwo ciężarnych kobiet zwiększając dostęp do KTG Pregnabit i upraszczając sposób jego wypożyczenia. W ciągu 48 godzin od zamówienia dostarczymy pacjentce urządzenie, aby mogła na bieżąco sprawdzać dobrostan płodu, bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwoli uniknąć kobietom odwiedzin w przychodniach i szpitalach, gdzie mamy skupiska ludzi, a ty samym zwiększyć bezpieczeństwo swoje, dziecka oraz bliskich  mówi Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

Zamówienie urządzenia odbywa się przez formularz na stronie internetowej: wypozycz.pregnabit.com.  

Miesięczny abonament wynosi 199 zł.


Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Bogusławska

InnerValue Investor Relations

j.boguslawska@innervalue.pl

+48 574 500 262

 

Przeczytaj również: