11 czerwca 2019

Inwestycje

USK w Opolu z wyróżnieniem CGM CONNECT

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał wyróżnienie CGM CONNECT, przyznawane przez firmę CompuGroup Medical Polska. USK był jednym z pierwszych szpitali w Polsce, który wdrożył Szpitalny System Informacyjny HIS. To system informatyczny, mający na celu archiwizację, przetwarzanie i udostępnianie danych związanych z realizacją procesu diagnostyczno-terapeutycznego.


- W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia, które przekazywaliśmy firmie CompuGroup, producentowi oprogramowania, można było system doskonalić i za tę współpracę zostaliśmy docenieniwyjaśnia Seweryn Kasprzyk, kierownik Działu Informatyki USK. - System HIS łączy w sobie różne aplikacje służące bieżącemu funkcjonowaniu szpitala, takie jak finanse, księgowość, kadry. Jest też oczywiście część służąca do obsługi pacjenta i właśnie z niej korzysta Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Dobry program zapewniający sprawną obsługę ruchu pacjentów jest niezbędny w pracy szpitala, bo to oszczędność czasu dla personelu medycznego, który może skupić się na leczeniu.

Wyróżnienie CGM CONNECT przyznawane jest jednostkom zdrowotnym, które poprzez stosowanie nowoczesnych technologii przyczyniają się do podwyższenia jakości leczenia.

Przeczytaj również: