30 sierpnia 2017

Inwestycje

Termomodernizacja przychodni w Głogowie

Głogowski Szpital Powiatowy uzyskał dotację ze środków unijnych na termomodernizację Przychodni Specjalistycznej przy ul. Kościuszki. Inwestycja pochłonie blisko 4,8 mln zł, ale powinna przynieść ok. 150 tys. zł oszczędności rocznie. 

Budynek, w którym mieści się Przychodnia Specjalistyczna Głogowskiego Szpitala Powiatowego zostanie wyremontowany. Termomodernizacja obiektu pozwoli na ograniczenie zmian temperatury w okresie zimowym i letnim, co znacząco poprawi komfort pacjentów. Dodatkowo na budynku zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne, z których korzystać będzie przychodnia oraz zakład opiekuńczo-leczniczy.  – Cieszymy się, że te pieniądze trafią do naszej przychodni, ponieważ działa tam również zakład opiekuńczo-pielęgnacyjny, gdzie przebywa obecnie 100 osób – powiedział Edward Schmidt, prezes szpitala. – Jest tam też stacja dializ, nie wspominając o innych placówkach medycznych. Komfort termiczny dla starszych ludzi wymagających opieki jest nieceniony. Po remoncie zmiany temperatury latem i zimą będą wyeliminowane. Dodatkowo, oszczędności, które uda się wygenerować dzięki zastosowaniu solarów do ogrzewania wody jak i ogniw fotowoltaicznych do produkcji energii przeznaczymy na inne ważne potrzeby. 

Zgodnie z projektem, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i poprawie termoizolacji budynku szpital zaoszczędzi blisko 150 tys. zł rocznie. Inwestycja będzie kosztować 4,8 mln zł, z czego dotacja przyznana przez urząd marszałkowski unijna pokryje 3,7 mln zł. 1 mln zł niezbędny do realizacji projektu pochodzić będzie z kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca zostanie ogłoszony w najbliższym czasie, natomiast zakończenie prac zaplanowane jest na połowę przyszłego roku. 

W skrócie: 

  • Głogowski Szpital Powiatowy planuje termomodernizację budynku Przychodni Specjalistycznej 
  • Inwestycja pochłonie 4,8 mln zł 
  • Pieniądze będą pochodzić z dotacji unijnej oraz kredytu udzielonego przez BGK
Źródło: umwd.dolnyslask.pl

Przeczytaj również: