6 lipca 2017

Inwestycje

Szpital Zdrowie w Kwidzyniu wyremontowany

W Kwidzynie zakończył się jeden z etapów remontu Szpitala Zdrowie. W zmodernizowanych pomieszczeniach znalazły się poradnie specjalistyczne oraz gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Prace prowadzone były od lutego br. i pochłonęły 1,26 mln zł.  

Nowo wyremontowane pomieszczenia pozwolą wprowadzić do oferty Szpitala Zdrowie  nową usługę, czyli świadczenia w ramach POZ. W nowoczesnych i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych wnętrzach znalazły się cztery gabinety – internisty, położnej, pediatry oraz gabinet zabiegowy. – Do lekarza POZ przy szpitalu deklaracje będzie można składać już niedługo. Szpital czeka tylko na podpisanie umowy z NFZ, a wniosek o jej zawarcie trafi do Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w tym miesiącu. Pierwsi pacjenci będą mogli korzystać z Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Zdrowie prawdopodobnie już od początku sierpnia – zapewnia Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowy EMC Instytut Medyczny.

Wygodniejsza rejestracja w szpitalu w Kwidzynie 

W wyremontowanej już części szpitala w Kwidzynie powstały też pomieszczenia dostosowane do potrzeb poradni specjalistycznych. W nowym miejscu znalazły się: Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, Poradnia Urazowo-Ortopedyczna, Poradnia Chirurgii Ogólnej i Poradnia Urologiczna. Władze szpitala oczekują teraz na ogłoszenie postępowań konkursowych, które umożliwią finansowanie ze środków NFZ. Zmodernizowana została również recepcja, w której będzie odbywała się rejestracja także do poradni kardiologicznej, onkologicznej i urologicznej. Dodatkowo pacjenci będą mogli w niej również zapoznać się ze swoją dokumentacją medyczną. 

Remont szpitala w KWidzynie trwa

Zakończona część prac kosztowała 1,26 mln zł, ale nie jest to finał modernizacji szpitala w Kwidzynie. W nadchodzących miesiącach zmodernizowany zostanie trakt porodowy, gdzie powstanie m.in. sala do cięć cesarskich, a następnie remont przejdzie oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W dalszych etapach zaplanowano rozbudowę bloku operacyjnego oraz modernizację oddziałów szpitalnych, tak aby odpowiadały wymogom prawnym i jednocześnie zapewniały pacjentom wyższy standard pobytu.

W skrócie:

  • Zakończył się etap remontu Szpitala Zdrowie w Kwidzynie, rusza modernizacja traktu porodowego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
  • Dzięki inwestycji powstały gabinety dla POZ oraz rozbudowana recepcja
  • Inwestycja do tej pory kosztowała 1,26 mln zł
 

 

Przeczytaj również: