4 września 2017

Inwestycje

Szpital Wojewódzki w Zgierzu planuje remont

Już niebawem rozpocznie się modernizacja części oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Nowe oblicze zyska m.in. oddział położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny. Pojawi się też nowe wyposażenie. Inwestycja potrwa osiem miesięcy i będzie kosztować 7,5 mln zł.

Wielki remont dla maluchów i ich mam 

Prace, których początek zaplanowano na jesień obejmą przede wszystkim oddziały dedykowane opiece nad kobietami w ciąży i ich dziećmi. Modernizacja zostanie przeprowadzona na oddziale położniczo-ginekologicznym, neonatologicznym oraz w pomieszczeniach zespołu porodowego w głównym budynku szpitala. Remont będzie kompleksowy – wymienione zostaną m.in. instalacje wentylacyjna, gazów medycznych oraz wodno-kanalizacyjna. Zgodnie z planem prac, modernizacja potrwa blisko 8 miesięcy i ma zakończyć się przed przyszłorocznymi wakacjami. 

Nowy sprzęt dla ginekologii i pediatrii 

Szpital w Zgierzu zyska nie tylko odświeżone pomieszczenia, ale także nowe wyposażenie. W planach jest zakup stanowisk do pielęgnacji noworodków z promiennikiem, łóżek porodowych, aparatów KTG, kardiomonitorów, elektrycznych łóżek szpitalnych, detektorów tętna płodu, stanowisk do resuscytacji noworodków, inkubatorów, lamp do fototerapii, monitorów zwiotczenia mięśniowego, monitorów poziomu analgezji, kardiomonitorów noworodkowych, urządzeń do kriokoagulacji, histeroskopów i foteli ginekologicznych. 

Łącznie inwestycja w Zgierzu pochłonie 7,5 mln zł. Będzie realizowana przez spółkę Inwestycje Medyczne Łódzkiego. 5,5 mln zł będą kosztować prace budowlane i remontowe, natomiast na nowy sprzęt szpital przeznaczone są 2 mln zł. 

W skrócie: 

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu planuje remont oddziałów położniczo-ginekologicznego, neonatologicznego oraz w pomieszczeniach zespołu porodowego
  • Inwestycja pochłonie 7,5 mln zł
  • W planach jest również zakup wyposażenia m.in. łóżek porodowych, aparatów KTG czy  kardiomonitorów 
Źródło: dzienniklodzki.pl

Przeczytaj również: