4 kwietnia 2017

Inwestycje

Szpital w Pleszewie realizuje kolejne inwestycje

Remont szpitalnego oddziału ratunkowego, zakup nowoczesnego sprzętu medycznego oraz przebudowa bloku operacyjnego i oddziału intensywnej terapii to wyzwania, jakie postawiło przed sobą Pleszewskie Centrum Medyczne. 

Najistotniejszym przedsięwzięciem planowanym przez placówkę będzie w tym roku remont szpitalnego oddziału ratunkowego. Odnowienie SOR-u i dostosowanie go do wszelkich wymogów będzie kosztowało blisko 4 mln zł. – Sam koszt budowy wyniesie 1,8 mln zł. Finansowane to będzie w 85 proc. ze środków unijnych – dodał prezes Tadeusz Stefaniak, prezes PCM. Prace budowlane to jednak nie wszystko. Oddział ratunkowy zostanie również doposażony w nowoczesne urządzenia diagnostyczne. Pozwoli to przyśpieszyć procedury i pomóc większej liczbie osób. To istotna zmiana, bowiem każdego miesiąca na SOR w Pleszewie zgłasza się blisko 600 pacjentów. 

Rozwój kolejnych oddziałów 

W planach są też kolejne inwestycje. Dużym i kosztownym wyzwaniem będzie remont bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej terapii. Szpital przygotował już dokumenty, które pozwolą ubiegać się o dofinansowanie tych prac i czeka jedynie na uruchomienie programów. Placówka przygotowuje się także do przeniesienia laboratorium, co w dalszym terminie pozwoli powiększyć i przebudować oddział kardiologiczny. 

Wygoda dla pracowników 

Pleszewski szpital nie zapomina również o swoim personelu. Ostatnio została oddana do użytku nowa szatnia dla pracowników, których szpital zatrudnia prawie 650. – Wykonaliśmy remont pomieszczeń w podziemiach naszego szpitala i wykonaliśmy szatnie dla blisko 300 pracowników, aby w komfortowych warunkach mógł się przebrać i przygotować do pracy – zaznaczył prezes PCM.

Łącznie na zakup nowego wyposażenia szpital wyda w tym roku blisko 3 mln zł, z kolei rozwój oddziałów pochłonie kolejnych 6 mln zł. Oprócz unijnego dofinansowania remontu oddziału ratunkowego, wszystkie wydatki będą sfinansowane ze środków własnych placówki. 

W skrócie:

  • Pleszewskie Centrum Medyczne planuje remont i modernizację SOR-u
  • Szpital chce rozbudować również m.in. blok operacyjny i oddział kardiologiczny
  • Inwestycje w tym roku pochłoną blisko 10 mln zł. Większość tej sumy będzie pochodziła ze środków własnych placówki. 
 

Przeczytaj również: